Sadettin Saran Fenerbahçe'de Başkanlığa Aday

Oğuz Taktak 10.10.2016

"Aziz Yıldırım söz verdiği gibi bırakırsa adayım, şayet Ali Koç aday olacaksa onu destekleyeceğim."

Fenerbahçe Kulübünden ihraç edildikten sonra girdiği hukuk mücadelesini kazandığını ve üyeliğe döndüğünü belirten eski yönetici Sadettin Saran, sarı-lacivertli kulübün başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Saran, Türkiye Spor Yazarları Derneğinin (TSYD) yenilenen genel merkez binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Davayı kazandım. İtirazlara rağmen geri döndüm. Bugün ya da yarın resmileşecek. Evraklarım kulüpte." dedi.

Sadettin Saran Fenerbahçe'de Başkanlığa Aday

"Aziz Yıldırım artık bırakmalı"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, beraat ettiği futbolda şike davasında çıkan mahkeme kararını, Yargıtayın onaylamasından sonra başkanlığı bırakacağının sözünü verdiğini hatırlatan Saran, şöyle konuştu:

"Ciddi bir teveccüh var. Sayın Aziz Yıldırım, 'Yargıtayda aklanınca bırakacağım' dedi. Sağlığımız engel olmazsa kongrede ben de adayım. Aziz Bey, Ali Koç'u destekleyeceğini söyledi. Ali Koç aday olacaksa ben 'sırf aday olmak için' aday olmayacağım. Ali Koç'u destekleriz. Aday olmazsa çıkarım."

"Fenerbahçe'yi iyi bulmuyorum"

Sadettin Saran, Spor Toto Süper Lig'de 6. hafta sonunda 9. sırada bulunan Fenerbahçe'nin başarısız olduğunu ifade etti.

Saran, "Bu kadar harcanan paraya rağmen Fenerbahçe'yi iyi bulmuyorum ama toparlayacağını da görüyorum. Yine şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olacağını düşünüyorum. Harcanan paraları, elimizdeki futbolcuları dikkate aldığımızda, takımın çok daha iyi yerde olması lazım." diye konuştu.

Sadettin Saran, konuşmasının ardından, TSYD'nin Levent'teki genel merkezinde bulunan ve katkılarıyla yenilenen binanın açılışını yaptı.


Fenerbahçe'de olağan başkanlık seçimi 2018 yılında yapılacak.

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.