Sacha Baron Cohen Çizgi Roman Kahramanını Canlandıracak

Onur Arslan 09.06.2016

Borat olarak tanıdığımız Sacha Baron Cohen, bu kez karşımıza Mandrake rolüyle çıkıyor.

The Tracking Board ’un haberine göre, İngiliz oyuncu ve komedyen Sacha Baron Cohen (The Brothers Grimsby, Borat, Alice Through the Looking Glass), Mandrake the Magician adlı çizgi roman kahramanını canlandıracak. Warner Bros. Pictures’ın 2012’de duyurduğu projenin yönetmenliğini ise Get Hard ile ilk kez bir uzun metrajlı film yönetmiş, senarist ve yapımcı olarak tanınan Etan Cohen üstlenecek.

Sacha Baron Cohen Çizgi Roman Kahramanını Canlandıracak

1934 yılında Lee Falk tarafından yaratılan Mandrake karakteri, hipnoz ve ilüzyon konularında uzman olan bir büyücü süper kahraman olmasının yanında, “ilk Amerikan süper kahraman” olarak da bilinmekte. Hipnotik güçleri ile tokatladığı düşmanları arasında gangsterlerden kötücül bilimadamlarına (mad scientists), uzaylılardan tutun da farklı boyutlardan gelen yaratıklara kadar hayli geniş bir yelpaze mevcut.

Sacha Baron Cohen Çizgi Roman Kahramanını Canlandıracak

The Phantom adlı çizgi kahramanın da yaratıcısı olan Falk, tiyatro yazarlığı ve yönetmenliği ile de tanınmakta. Marlon Brando, Charlton Heston, Paul Newman, Chico Marx ve Ethel Waters gibi yıldızlarla da çalışmış olan Falk, 1999 yılında aramızdan ayrıldı.

Sacha Baron Cohen Çizgi Roman Kahramanını Canlandıracak

Söylentilere göre, ortağı Prens Lothar (dünyanın en güçlü adamı olduğu söylenir) ile dünyayı gezip kendi ikizinin de dahil olduğu kötülere karşı savaşan Mandrake’nin 21. yüzyıla uyarlanacağı ve Amerikan hükümeti tarafından işe alınarak gizli bir göreve atanacağı bir hikaye olacak. Görünen o ki, Marvel’ın (dolayısı ile Disney’in) bin bir emekle süper kahramanlar için açtığı nehir yatağı daha çok süper kahraman kaldıracak gibi.

Bu arada Disney’in de bu kahramanı boşta bırakmadığını ve geçtiğimiz yıllarda taslak olarak da olsa bir projelendirme yapmış olduğunu belirtelim.

Onur Arslan


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.