Rocket League’e Gelen Yeni Mod Tek Kelime İle = Mükemmel !

Nural Özel 09.09.2016

“Rumble” adlı mod, ağzınızı açık bırakacak!

Size abartmadan söylüyorum, fragmanın henüz daha ilk sahnelerinde ağzım açık kalmış durumdaydı. Durumun ciddiyetini, fragmanı izledikten sonra anlayacaksınız tabii ki ama şöyle bir ipucu vereyim: Oyunda artık power-up’larımız (güç artırımları) var! Fragman hemen aşağıda:

Sizce de Rumble Modu fazla çılgın görünmüyor mu? Yani, topu dondurabilmekten (Freezer) tutun, topu ip atmak suretiyle merkezkaç kuvvetiyle yönlendirerek (Magnetizer) de şahane bir gol atabilirsiniz. Özellikle, arabanızın üstünde dikenler çıkartarak topu arabanıza sabitleyen güç artırımını (Spike) da görünce, dedim ki: Tamamdır, bu oyun artık ‘olmuş’.

Tabii, yukarıda bahsettiğim 3 güç artırımı dışında, 8 tane daha olmak üzere, toplamda 11 tane güç artırımımız var. Bunları az sonra aşağıya, açıklamalarıyla birlikte ekleyeceğim zaten. Önceki modların genelinde olduğu gibi, bu mod da ücretsiz olacak ve bu ay içerisinde PS4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacak. Güç artırımları ise hemen aşağıda:

Rocket League’e Gelen Yeni Mod Tek Kelime İle = Mükemmel !
Magnetizer ile topa, uzaktan istediğiniz gibi yön verebilirsiniz!

- The Boot > Rakip aracı tekmeler.

- Disruptor > Rakip aracın kontrol sistemini bozar.

- Freezer > Yukarıda bahsettim.

- Grappling Hook > Arabanızı, topa doğru çeker.

- Haymaker > Topu yumruklar.

- Magnetizer > Yukarıda bahsettim.

- Plunger > Topu size doğru çeker.

- Power Hitter > Her şeye daha sert vurmanızı sağlar.

- Spike > Yukarıda bahsettim.

- Swapper > Rakip araç ile sizin aracınızın yerini değiştirir.

- Tornado > Adı üstünde, topu ve arabaları kendisine çeken dev bir hortum yaratır.

Rocket League’e Gelen Yeni Mod Tek Kelime İle = Mükemmel !
"You shall not pass!"

Bu güç artırımlarının birçoğunu fragmanda göreceksiniz zaten. Bu yüzden, tek tek söz etmek istemedim. Ama Tornado’ya dikkatinizi özellikle çekmek isterim, keza çok can yakacak gibi duruyor. Bu mod ile artık, range ataklardan (uzak mesafeden olan saldırılar) tutun da daha stratejik hamlelere dek kullanabileceğiniz birçok opsiyonumuz bulunuyor. Bu modlar yokken bile yeterince keyifli bir oyun olduğunu düşündüğüm Rocket League’in, sanırım artık tadından yenmeyecek!

Rocket League’e Gelen Yeni Mod Tek Kelime İle = Mükemmel !

Bunların da dışında oyuna yeni bir sistem daha getirilmiş durumda, hemen ondan da bahsetmek istiyorum. "Crates and Keys" adlı sistemin Türkçe karşılığı, “Kutular ve Anahtarlar”. Counter Strike: Global Offensive ve benzeri birçok oyunda da görebileceğiniz bu sistem artık Rocket League’e de gelmiş durumda. Rastgele içerikli kutular maç esnasında sahada beliriyor, siz de bunları topluyorsunuz. Sonrasında ise bu kutuları açmak için gerçek para ile anahtar satın almanız gerekiyor. Türk Lirası cinsinden fiyatını bulamadığım bu anahtarların dolar cinsinden fiyatı 1,5$. Anahtarları, 5’li, 10’lu ya da 20’li şekilde alırsanız, sizin için daha kârlı olacaktır tabii. Son olarak, kutuların içeriğinde yeni tekerleklerin, aksesuarların, takas yapılabilir eşyaların ve daha birçoğunun bulunacağını belirteyim. Daha fazla gelişme için, lütfen takipte kalın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.