Rocket League'den Yeni Deneysel Harita!

Nural Özel 30.05.2016

Haritanın Haziran ayı içerisinde çıkması bekleniyor.

Rocket League'in geliştiricisi Psyonix tarafından duyurulan yeni harita, aynı zamanda Rocket Labs oyun listesinin (playlist) de bir parçası olacak. Pillars adlı sanal gerçeklik temalı bu yeni haritanın çıkışı için ise öngörülen tarih; Haziran ayı.


Alışılagelmiş Rocket League haritalarından bir hayli farklı görünecek olan Pillars'ın yapımında, görsel estetik özellikle ön planda tutulmuş. Normal bir futbol sahası tasarımından uzak bir şekilde, sahanın iki ayrı tarafına iki büyük duvar konularak tasarlanan Pillars'da, eklenen bu duvarlar avantaj olarak kullanılabilecek. Dolayısıyla, aslında Rocket League'in, oyuncularına yeni bir futbol maçı deneyimi kazandırmayı amaçladığı da söylenebilir.


Bahsedilen iki büyük duvarın sahayı üçe böldüğü Pillars'da, çekilen şutlar duvarlardan yansıyıp oyunculara inanılmaz anlar yaşatacak. Duvarlarda arabanızı sürerken süregelecek olan kapışmalar ise Rocket League'i tam da olması gerektiği gibi yapacak.

Oyunun hem online hem de offline karşılaşmalarında ulaşılabilir olacak olan Pillars'ın yapımı aslında bu yılın Şubat ayı civarında kararlaştırılmıştı. Niyetlenen amaç ise, karşılaşmalar sırasında çevre ile etkileşimi klasikleşen boyutundan çıkarıp prototip olarak nitelendirilebilecek çevrelerin etkileşimleri ile rekabeti biraz daha artırabilmek imiş. Bu yüzden de geliştirici stüdyo Psyonix, Pillars'ın aslen bir prototip olmasından ötürü, bu yeni deneysel haritanın, oyuncuların ilgisini çekeceğinden emin.

Nural Özel


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.