Rocket League 1 Yaşına Girdi!

Nural Özel 11.07.2016

Ve işte oyun hakkında bazı sayılar...

Rocket League, 8 Temmuz itibariyle birinci yaşını doldurmuş oluyor. Oyunun geliştirici şirketi Psyonix de bunun hatrına, oyunun başarısını gösteren bazı istatistikler yayımladı.

Oyun bugüne kadar 18 milyon oyuncuya ulaşmış durumda, toplam yapılan maç sayısı ise 545 milyon. İnanılmaz bir sayı gerçekten.Toplamda 6,2 milyon kopya satışına sahip olan Rocket League'in DLC satış sayısı ise 5,5 milyon. Oyunun en çok oynandığı platform PS4 iken, PC ve Xbox One'daki oynama oranları ise eşit durumda. PS4'ün diğer platformlardan daha fazla olması ise Temmuz 2015'ten beri PlayStation Plus sahiplerine oyunun ücretsiz olması olabilir. Yine de net bir şey söylemek zor tabii ki. Günlük ortalama oyuna giren kişi sayısı ise 1,1 milyon imiş. Bu değerlerin hepsini aşağıdaki görsellerden de görebilirsiniz.

Rocket League 1 Yaşına Girdi!

Yayımlanan değerlerden sonra bir açıklama yapmak durumunda kalan Psyonix, oyuna hakettiği kaliteyi verebilmek için çok uzun süre düşünüp tartıştıklarını belirtti. Sonrasında ise çıkış yolu olarak, hayranlarından gelen yorumları değerlendirmeye karar vermişler. Oyuna gelen her yeni şey, bu yorumlar doğrultusunda yapılmış. Yeni garaj eşyaları, yeni arenalar, yeni modlar ve hatta yeni DLC bile... Gayelerinin, rekabetçi oyun ruhunu artırmak olduğunu belirtti ki, sayılardan göründüğü üzere de bu konuda başarıyı yakalamışlar gibi duruyor.

Son olarak da Psyonix şöyle bir söylemde bulundu: "Önümüzdeki 52 hafta boyunca, oyunu ilk yıldaki geliştirmelerden de fazla geliştireceğiz. Tüm beklentilerinizi karşılamakla kalmayıp daha da fazlasını vereceğiz. Çünkü siz bunu hakediyorsunuz. Siz bizim topluluğumuz, arkadaşlarımızsınız. "

Rocket League 1 Yaşına Girdi!

Biz de "Teşekkür ederiz!" o halde. Özellikle son zamanlarda kendimi iyice Rocket League'e kaptırdığımdan ötürü, şahsen bu açıklamalara çok sevindim. Keza görünen o ki, oyunu hala gerçekten geliştirmeye çalışıyorlar. Ve de bunun, bir oyun şirketi için önemli bir detay olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde bakalım ne gibi yeni gelişmeler göreceğiz. Son olarak, Psyonix; PS4, PC ve Xbox One oyuncularının birbirleri ile karşılaşabilecekleri bir güncelleme ile uğraştıklarını belirtti! Tabii öncelikle Sony ve Microsoft'un anlaşması gerekiyor... Daha fazla gelişme için lütfen takipte kalın!

Rocket League 1 Yaşına Girdi!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.