Robot Restoran: Şimdi Show Sırası Robotlarda

Amanda Aman 24.05.2016

Tokyo’nın tüm neon ışıkları burada!

Bol gürültülü tekno müzik, özel efektleriyle kaleydeskopu andıran ışık oyunları, dev köpekbalıkları, ninjalar, dinozorlar, android dansçılar... Japonya’nın kalbi Tokyo’da, Shinjuku İstasyonu'na yürüyüş mesafesinde yer alan fütüristik Robot Restoran’ı ziyaret edenler gözlerine inanamıyor!

Ziyaret sebebi tabii ki yemek yemek değil. Bilim kurgu filminden fırlamış Robot Restoran tarafından sunulan farklı konseptlerdeki şovlar arasında kung fu yapan pandalar, canlı Taiko davul performansı, boks ringinde dev robotların dövüşü ve neon direklerde yapılan akrobatik siber-striptiz var.


Dekorasyon bol miktarda kristal avize, pul, payet, ayna ve saykodelik ışık içeriyor. Restoran yaklaşık 10 milyon dolara mal olmuş.

Haftada yaklaşık 3 şov düzenleniyor, genellikle Salı-Cumartesi günleri arası. Saatleri 19:00, 20:30 ve 22:00‘de. Tahmin edebileceğiniz gibi ziyaretçiler çoğunlukla turistler. İçeride yoğun ışığa ve sese maruz kalındığından çocuklar için tavsiye edilmiyor. Oturma düzeni sıkışık, Japonya’nın diğer pek çok mekanındaki gibi alan dar ve küçük.Tokyo’ya giderseniz mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Giriş şartlarından biri, çete üyesi olmamak/görünen dövmelere sahip olmamak. Eğer vücudunuzun görünen bir yerinde dövme varsa, üzerini kapatmanız isteniyor. Giriş ücreti yaklaşık 195 TL; fakat farklı şovlar ve yemek menüleri işin içine dahil edildiğinde fiyat 900 liraya kadar çıkabiliyor. Anthony Bourdain’ın da dahil olduğu ziyaretçi yorumlarına bakılırsa, yemekler pek de lezzetli değil, karınızı doyurup gidiniz.Amanda Aman

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.