Riva ve Florya'ya Onay Çıktı

Elif Durgun 22.10.2016

Sadece 47 karşı oy çıktı! Dursun Özbek teşekkür etti ve "Emanetiniz başımın üstündedir" dedi.

UNIQ İstanbul Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen ve saat 10.00’da başlayan Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu sona erdi. 1690 üyenin katıldığı genel kurulda Riva ve Florya arazilerinin kullanımı oy çokluğuyla kabul edildi.

Riva ve Florya'ya Onay Çıktı

Dursun Özbek'in ilk konuşmasını yaptıktan sonra Emlak Konut GYO ile yapılan protokolle ilgili kurulan komisyon genel kurulu aydınlatmak için bir sunum hazırladı. Yüksek Mühendis Mimar İrfan Aktar, Mühendis ve Gayrimenkul Uzmanı Firuz Soyuer, Dr. Yüksek Mühendis Mimar Doğan Hasol, İnşaat Yüksek Mühendisi Emre Aykar, Hukukçu Mehmet Dedeoğlu, Mali Müşavir Ömer İsmail Tanrıöver ve Gayrimenkul Geliştirici Erden Timur’dan oluşan komisyon adına Dr. Doğan Hasol kürsüye çıkarak hazırladıkları raporu genel kurul üyelerine aktardı.

28 Farklı İsim Kürsüdeydi

Konuşmacı listesinin hazırlanması için kısa bir süre ara verilirken Atilla Oymak, İnan Kıraç, Işın Çelebi, Mehmet Bilen, Ahmet Özdoğan, Taner Aşkın, Mustafa Cengiz, Sami Çölgeçen, Timur Kuban, Mehmet Ağar, Hayrettin Kozak, İbrahim Özdemir, Mesut Gümüştaş, Suat Sarı, Hikmet Koyuncuoğlu, Mehmet Helvacı, Reha Bilge, Hamdi Yasaman, Adnan Öztürk, Turcan Bolayır, Osman Tanburacı, İbrahim Göknar, Mesut Uzal, Yasin Çakmak, Hüseyin Toprak, Özgür Savaş Özüdoğru, Ali Güvenç Kiraz, İlker Canalp genel kurul üyelerine seslendi.

Özbek konuşmalar üzerine tekrar söz aldı

Konuşmacılardan Genel Kurul Üyesi Timur Kuban'ın sözlerinin ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kürsüye gelerek cevap hakkını kullandı. Başkan Dursun Özbek şu ifadeleri kullandı: "Timur kardeşimin söyledikleri hepsi dikkate alınması gereken hususlar. Defalarca söyledim. Buradan hasıl olacak paranın yüzde 90-95'i Galatasaray'ın finansal borçlarının kapatılması için kullanılacak. Muhtelif diyaloglarda, 10'a yakın geniş toplantılarda söyledim ama bugün ihmalime geldi. Galatasaray Başkanı olarak benim projem Galatasaray'ın mali bağımsızlık projesi. Bunun tek yolu finansal yollardan alınan borçlardan kurtulması. Bu yüzden bu projeyi yapıyoruz, bu nedenle gözümüzden sakındığımız değerli yerlerimizi elimizden çıkarıyoruz. Buradan gelecek paranın tamamına yakını borçları temizlemek ve finansal bağımsızlığa kavuşmak için kullanılacak. Nakit akış tablosunu biz burada gösterdik. Bir para akışı olacak. Bu yapılacak sözleşmenin en önemli hususlarından biri bankalarca muteber sayılan bir sözleşme olması. Bunu varsayım olarak söylemiyorum. Bu sözleşmenin değeri ile her an para bulmak mümkün. Çok yüksek faiz oranıyla günlük borçlandığımız için nakit akışının sıfıra indiği dönemde günlük ihtiyaçların borçlanma seviyesi yüksek. Elimizde kıymetli bir anlaşma varsa biz de Galatasaray camiasında bu işle uğraşan insanlar var. Sizlerle beraber ortak akıl üretmenin yollarını arayacağız. İftihar ettiğimiz bir insan kaynağımız var. Bunu her dönemde kullanmak istiyorum. Her zaman da kapım açık. Problemlerimiz ortada. Hangi konuda destek vereceksiniz, hangi konuda bilgi sahibi iseniz lütfen gelin bana müracaat edin. Aranızda konuşup proje ürettiğimiz arkadaşlar da var. Bundan sonraki dönemde de bu Emlak Konut ile yapılan mukaveleden hasıl olacak paraların nasıl yönetilmesi gerektiğini yine sizin aranızdan oluşturacağınız komisyon ile birlikte çözeceğiz. Ne yetkim olursa olsun, böyle bir hazerun ile projeyi paylaşmak istiyorum. Herkesin bu isteğimi arzumu bilmesini istiyorum..."

Riva ve Florya'ya Onay Çıktı

"Sadece Galatasaray'ı düşünün" dedi

28 Genel Kurul Üyesi’nin konuşmasının ardından Başkan Dursun Özbek, oylama öncesi kürsüde bir kez daha üyelerin karşısına çıktı. Genel kurulun güzel geçtiğini kaydeden Dursun Özbek, tüm konuşmacıların yorumlarını not aldığını belirtti ve “Burada söylenen fikirlerin hepsi bizim için çok değerli. Konuşmacıların her zaman benimle konuşmasına, her zaman işbirliği yapmasına ve beraber çalışmasına varım. Galatasaray hepimizin. Sadece şunu düşünerek oy verin. Sadece Galatasaray’ı düşünerek oy verin. Hiçbir taraf ve kişinin etkisinde kalmadan oy verin. Çıkacak her karara hazırım ve razıyım” dedi. Bunun ardından oylama gerçekleşti ve sadece 47 karşı oyla teklif kabul edildi. Oylama sonrası tekrar söz alarak bir de teşekkür konuşması yapan Özbek, "Bana gösterdiğiniz itimat için teşekkür ediyorum. Gözünüz geride kalmasın. Emanetiniz başımın üstündedir. Kendi mallarımdan daha yukarılardadır. Hepinize teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Riva ve Florya'ya Onay Çıktı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.