Rio'da Bir Türk

Ezgi Özkurt 28.07.2016

Brezilya'da yapılacak olan 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek sporcumuz yoğun tempoda çalışıyor.

Rio'da Bir Türk

Özge Bayrak, badminton branşında Türkiye'yi temsil edecek.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda, badminton branşında Türkiye'yi temsil edecek tek sporcu olan Bursalı Özge Bayrak, başarılı sonuçla dönmek istiyor.

Özge Bayrak, olimpiyat oyunları öncesinde antrenörü Çağatay Taşdemir gözetiminde Acemler Spor Salonu'nda yoğun bir çalışma programı içinde bulunduklarını söyledi.

Badminton sporuna ilginç bir şekilde başladığını ve gelinen noktada bugün olimpiyat sporcusu olduğunu vurgulayan Özge, "Badmintona 14 yıl önce Elmasbahçeler İlköğretim Okulunda 3. sınıf öğrencisiyken başladım. Hocamız seçmeler için okula gelmişti. Çok bilindik bir spor değildi. Bana enteresan ve ilginç bir spor geldiği için merak sardım ve seçmelere katıldım" dedi.

O zamandan bugüne çeşitli şampiyonalarda dereceler elde ettiğini anlatan Özge Bayrak, "Bilmeden ve merak ederek 14 yıl önce başladığım badmintonda, bugün ülkemi olimpiyatlarda temsil edecek olmanın gururunu yaşıyorum" diye konuştu.

Özge, badmintonda Türkiye'yi ilk kez 2012 Londra Olimpiyatları'nda takım arkadaşı ve partneri Neslihan Yiğit'in temsil ettiğini hatırlattı.

"Başarılı olmak isteyen sporcu her türlü fedakarlığı yapmalı."

Badmintona başladığı günden beri ailesinin desteğini her zaman arkasında hissettiğini anlatan Özge Bayrak, "Olimpiyatlara gitmemi ailem de çok istiyordu. Londra Olimpiyatları'na gidemediğim için üzülmüşlerdi. Şimdi çok mutlu oldular. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Başarılı olmak isteyen sporcu her türlü fedakarlığı yapmalı. Ailenden, arkadaşlarından uzak kalıyorsun. Her gün antrenman yapıyorsun" ifadelerini kullandı.

Rakipler Koreli ve İtalyan

Özge Bayrak, olimpiyat oyunlarında mücadele edeceği grubun belli olduğunu, burada Güney Koreli ve İtalyan rakipleriyle eşleştiğini söyledi.

İtalyan rakibiyle daha önce karşılaştığını ve galibiyet aldığını anımsatan Özge, "İtalyan rakibimi inşallah bu kez yine yeneceğim. Koreli ile ilgili henüz bir bilgim yok. İnşallah onu da yenip grubumdan çıkarım. Ben önce grubumdan çıkıp ilk 16, ondan sonra da ilk 8'e kalmak istiyorum. Daha sonra derece gelir diye düşünüyorum ama önceki hedefim gruptan çıkmak" diye konuştu.


Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.