Riekerink, Antalyaspor Maçı Öncesi Konuştu!

Elif Durgun 30.09.2016

"9 maçtır kaybetmeyen bir Galatasaray var. Bu durum Antalya maçını olumlu şekilde yansıyacaktır."

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, 2 Ekim'deki Antalyaspor karşılaşması öncesi, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, merak edilen her şeyi yanıtladı.

Hollandalı teknik adam, "Beşiktaş derbisine büyük güvenle gitmiştik. Galip gelmek için gittik hatta maça da bu şekilde başladık. 2-0 öne geçtik ancak Ama maç berabere bitti. Derbi sonrası hem bende hem takımımda bir moral bozukluğu oldu. Neticede 2-0 öne geçtiğiniz maçı 2-2 tamamlıyorsunuz. Büyük bir takımız ve bununla baş etmemiz gerekiyor. Şu anda psikolojik anlamda bir sıkıntımız yok. 9 maçtır kaybetmeyen bir Galatasaray var. Bu durum Antalya maçını olumlu şekilde yansıyacaktır" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink sözlerine şöyle devam etti;

"Hafta boyunca gazetelerde kendi ağzımdan söylenmemiş sözler okuyorum. Ne Fenerbahçe ne de Nigel de Jong ile yorum yapmadım. Bu tip şeyleri okumak bana tuhaf geliyor. Beşiktaş maçındaki değişikliklere gelince, şimdi olsa yine ayrı hamleyi yapardım. Maçı iyi şekilde analiz etmeniz gerekir. Talisca'nın girişi sonrası Cenk'in de içeri gelmesiyle 4 hücumcuyla oynadılar. Kafamda senaryolar vardı. Diğer taraftan takımın da düzenini bozmamak gerekiyordu. Farklı sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Goller duran toplardan geldi. Topun arkasında iyi duran ve iyi işler yapan bir Galatasaray vardı. Konsantrasyonumuzun maksimum anlamda olması gerekiyordu. Sonuçta goller duran toplardan geldi. Yine böyle olsa aynı değişiklikleri yapardım. Bu maç Süper Kupa Finali'ne benzer bir maç oldu."

"Teknik heyet içinde herhangi bir uyum sorunu yok. Geçen yıl başladığımda Orhan Atik yanımdaydı ve büyük destek oldu. Ayhan Akman’ı da geçen seneden tanıyordum. Onlar benim sadece yardımcılarım değil aynı zamanda da dostlarım. Her zaman fikir alışverişinde bulunuyorum. Antrenmanda katkıları inanılmaz fazla. Diğer taraftan aramıza yeni katılan isimler de oldu. Taffarel'in gidişi sonrası Frans Hoek bizim için çok önemliydi."

"Duran toplar, maçların kaderini değiştiriyor. Bu sorunu çok iyi değerlendirmek lazım. Basit bir duran top olarak değerlendirmemek lazım. Bireysel dağılımlar çok önemli. Son derbide pozisyon verdik ve duran toptan gol yedik. Hafta içi çalışmalarımızda iki gün buna ayırıyoruz. Duran toplara çok önem veriyoruz. Umarım bundan sonraki maçlarda böyle goller yemeyiz."

"Dick Advocaat'ı Hollanda'dan tanıyorum. Geldiğinde mesaj attım ancak daha sonra bağlantıya geçmedik. Bütün rakiplere saygı duymanız gerekiyor. Yeri ya da büyüklüğü önemli değil. Hiçbir rakip için kötü konuşmam. Benim spora bakış açım bütün rakiplere saygı duymaktır."

"Bu seneki en iyi noktalarımızdan biri camia içindeki düzen. Çok istikrarlı bir organizasyona sahibiz. Yönetim ile aramızdaki bağ çok güçlü. İletişimimiz gayet iyi."

"Sakatlık konusunda şanssız bir dönemden geçtiğimiz doğru. Sakatlıklar, engel olamayacağımız şeyler. Sakat oyuncularımız büyük özveriyle çalışıyor. İyi bir sağlık ekibimiz var. Oyuncularımın da gösterdiği özveriden memnunum. İzinli olmalarına rağmen çalıştıkları oluyor. Podolski çalışmalara başladı. Kolbeinn Sigthorsson da antrenmanlara başladı. Nigel de Jong’un durumu iyiye gidiyor. Onların dönüşüyle takım daha da güçlenecektir."

"Mayıs ayında benim de resmimi o duvarlarda görebilirsiniz."

Basın mensupları son olarak, Hollandalı teknik adama "sizin resminizi ne zaman buradaki duvarlarda görebiliriz?" şeklinde bir soru iletti. Riekerink ise şöyle yanıt verdi;

"Oyuncularıma 'Galatasaray her zaman daha iyi bir durumda olması gereken bir takım" diyorum. Geçmişte yaşanmış çok önemli başarılar var. Dünya çapında bir kulüp ve ben teklif aldığımda inanılmaz mutlu olmuştum. Galatasaray ismini parlatmak ve en iyi yerlere taşımak bizim hedefimizdir. Bakarsınız Mayıs ayında benim de resmimi o duvarlarda görebilirsiniz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.