Resident Evil: The Final Chapter

Onur Arslan 10.08.2016

Milla Jojovich ve tekmeleri, zombiler için dönüyor.

Screen Gems'in dağıtımcıları arasında bulunduğu Resident Evil: The Final Chapter'ın ilk uluslararası ve domestik (sadece Birleşik Devletler'de yayınlanması için üretilen) fragmanı yayınlandı. 'in ne yaşlanmak ne de kondisyon kaybetmek gibi dertlerinin olmadığını gördüğümüz fragmanları yazının sonunda izleyebilirsiniz.

Resident Evil: The Final Chapter

Kadrosunda (Heroes), (Game of Thrones), (Edge of Darkness), (Orange Is the New Black), (The Night Shift) gibi oyuncuların yer aldığı yapım, CapCom'un efsanevi Resident Evil oyunlarının sinemadaki altıncı (ve büyük ihtimalle sonuncu, adından da anlaşılacağı üzere) filmi olma özelliğini de taşımakta. Ayrıca bu film dışında Capcom, geçtiğimiz aylarda Resident Evil 7 oyunu için bir demo yayınlamış ve bu demo, indirilme sayısında kendi alanında bir rekor kırmıştı (konunun detaylarına şuradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz). Resident Evil adıyla çekilen film serisinin, bir oyundan sinemaya uyarlanan ve en çok kazanan proje olduğunu ve son filmi hariç şimdiye kadar bir milyar dolardan fazla bir hacme kavuştuğunu da not etmek lazım.

Resident Evil: The Final Chapter

Filmin senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlenen , 1994 yapımı Shopping adlı aşırı şiddet içerikli filmle adını duyurmuş, sonrasında ise, Mortal Kombat, Event Horizon ve 2002 yapımı ilk Residen Evil gibi filmlerle şiddet konusunda rüştünü ispatlamış bir isim. Filmin konusu, bir önceki filmin bittiği yerden başlamakta. İnsanlığın zombilerle savaşındaki son umudu olan Alice (Milla Jovovich), her şeyin başladığı yere, Racoon şehrindeki zombi kovanına (Hive) dönmektedir. Bu esnada dünyanın bu hale gelmesindeki esas sorumlu olan Umbrella Şirketi de boş durmamakta, Alice'e ve diğer hayatta kalanlara karşı son bir saldırı için güçlerini toplamaktadır. Şu an post prodüksiyon aşamasında olan bu son savaşın ABD için gösterim tarihi 27 Ocak 2017 olarak açıklanırken, Türkiye'deki dağıtım haklarını elinde bulunduran Warner Bros., 3 Şubat tarihini işaretlemiş görünüyor. Filmin fragmanı için sizleri aşağı alalım.

Görsel kaynakları: www.imdb.com

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.