Resident Evil 7'den Korkunçlu Fragman!

Nural Özel 17.08.2016

Efsane geri dönüyor!

Geliştirici firma Capcom, bugün yeni bir Resident Evil 7 fragmanı yayımlandı. Oyun içi (gameplay) statüsünde nitelendirilen fragmansa biraz ürkütücü aslında. Gerçi Resident Evil'dan da daha azını bekleyemezdik.

Oyunun hikayesine dair yeni bilgiler bulabileceğiniz fragman; genç bir kadının, Beginning Hour videosunda Marguerite olarak adlandırılan, ürkütücü bir kadından kaçışını konu alıyor. Sanırsam, daha korkunçlu olması için de fragman, amatör video çekimi formunda yapılmış. Yani, korku filmlerinde genelde görüldüğü gibi kameranın içinden bakıyorsunuz aslında. Tabii insan usul usul kameradan etrafa bakıyorken de geriliyor biraz. "Biraz mı?"

Fragmanın sonu özellikle çok tatlı. Genel ambiyans ise beklediğimden de iyi açıkçası. Özellikle fragmanın ortalarından sonra görülen yıkılmış kat sahneleri vesaire hayli hoşuma gitti diyebilirim. Tüm bunların dışında, her ne kadar fragmandaki görüntü kalitesi "oynanabilir" düzeyde olsa da pek de şaşalı değil. Ama işte güzel bir haber: Capcom'un yaptığı açıklamaya göre, oyunun görüntü kalitesi, fragmandakinden daha iyi olacak!

Resident Evil 7'den Korkunçlu Fragman!

Ayrıca fragmandaki ismini bilmediğimiz -kurban rolünde olan- kadın, oyunda oynanabilir bir karakter olmayacak. Sadece oyunun hikayesinin bir parçası olacakmış. Henüz, Marguerite'ın neden böyle bir psikopatlık yaptığını veyahut kadının canını kurtarıp kurtaramadığını bilmiyoruz. Lakin, en içten temennilerim tabii, kadının canını kurtarabilmesi yönünde.

Resident Evil 7'den Korkunçlu Fragman!

Ayrıca bir önceki fragmanın 57. saniyesinde, bir gazete sayfasında "Ghosts Sighted in Bayou" ifadesinin yazdığını yeni fark ettim. Türkçesi, " Hayaletler, bataklık kenarında görüldü" tarzında bir şey oluyor. İşin içine hayaletleri de dahil edecekleri anlamına mı geliyor bu? Evet, öyle! "Hoaydaa..." dediğinizi duyar gibiyim, ama olsun, bizim için de fazladan "ekşın" olur.

24 Ocak 2017'de; PS4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacak olan oyun, aynı zamanda Resident Evil serisinin 20. yıldönümüne atfedilecek. Daha fazla gelişme için, lütfen takipte kalın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.