Radiohead Yine Sıra Dışı İşler Peşinde!

Taner Turna 20.06.2016

Temiz bir sayfa açarak sahalara geri dönen grup, 17 Haziran’da yine ‘gariplikler’ peşinde olacak.

Herhangi bir üniversitenin pazarlama bölümünde rahatlıkla tez olabilecek bir konu olan Radiohead, yine sıra dışı işler peşinde! Son albümleri ‘A Moon Shaped Pool’u yayınlamadan önce web sitesindeki ve tüm sosyal medya mecralarındaki içerikleri silerek her şeyi beyaza bürümüştü.

Radiohead Yine Sıra Dışı İşler Peşinde!

Geçtiğimiz Mayıs ayında 4 yıllık bir aranın ardından 9. stüdyo albümlerini müzik dünyasına armağan eden Radiohead, aykırı ve yenilikçi duruşlarını sadece yaptıkları notalı işlerde değil, pazarlama alanında göstermeye de devam ediyor. Geçmişe dair her şeyini silen ve meraklı bakışları üzerlerine çekerek sürekli ‘sayfa yenileme’ yapmamızı sağlayan grup, şahane bir video klip ile yeniden doğmuştu.

Geri dönüş sarsıntılarının ardından kısa film tadındaki “Daydreaming” video kliplerini Amerika’daki tüm sinema salonlarına gönderen grup, albümü çevrimiçi müzik yayını yapan platformlardan da uzak tutarak fiziksel satışlarını yukarıya çekmeyi başarmıştı. Grup, şimdi de yeni albümleri için açılan amoonshapedpool.com adresinden 17 Haziran günü tüm dünyaya konser vereceğini duyurdu.

Radiohead, yapmış olduğu duyuruda, 17 Haziran günü 5 farklı kıtadaki birçok müzik dükkanında gün boyu süren bir ses yayını gerçekleştireceğini hayranları ve müzikseverler ile paylaştı. Grup, bir günlüğüne konuk olacağı bu müzik dükkanlarında yarışmalar, öğretici sanat çalışmaları ve daha birçok etkinlik de yapacak. Radiohead’in bu çizgi dışı hareketine de İstanbul’dan Velvet Indieground müzik dükkanı ev sahipliği yapacak. Biz de böylece senelerdir İstanbul’a gelmesini dört gözle beklediğimiz Radiohead’in sıra dışı çalışmalarından birine tanıklık etme fırsatı yakalayacağız.


Taner Turna


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.