Prison Break

Onur Arslan 19.05.2016

Michael Scofield hayatta ve (yine) hapiste.

En son 2009 yılında ekranlarda gördüğümüz Scofield karakterini ölü bir şekilde gömüldü diye hatırlıyorduk. Ancak bir süredir ortalıkta dolaşan söylentilerin ardından gelen bir 20th Century Fox Television fragmanı ile efsane kardeşlerin ekranlara döneceği kesinlik kazanmış oldu. Wentworth Miller’in kariyerine - ufak tefek roller hariç - verdiği uzun aradan sonra kadroya dahil olabileceği kesinleşince, Fox hemen 10 bölümlük siparişi verip bunu da kamuoyuna açıklamakta sakınca görmemiş.


Hem Wentworth Miller, hem de Dominic Purcell, şu sıralarda yayını devam etmekte olan DC evreninin Legends of Tomorrow dizisinde yine birlikte rol aldıklarından, dizinin sezonu biter bitmez, Prison Break için tekrar kamera karşısına geçecekler. Bu yeni macera, 2017 başlarında Fox’un Perşembe günleri için şimdiden programa alınmış. Dizinin eski versiyonundan başka tanıdık isimlerin de yine ekran karşısına gelecekleri belirtilmekte. Bunlar arasında, baş kadın Sarah Wayne Callies, meşhur T-Bag Robert Knepper, Michael’ın hücre arkadaşı ve hapishane kardeşi Amaury Nolasco’yu sayabiliriz.


Yeni isimler arasında Royal Pains dizisinden transfer olan Mark Feuerstein, TV dizilerinin tanıdık siması Inbar Lavi, Kick Ass’ten Augustus Prew, Torchwood’tan Marina Benedict gibi isimler şimdiden kesinleşmiş olarak görünmekte.


Dizi bu sezon, fragmandan da anlaşılacağı üzere; Michael’ın hayatta olabileceğine dair bir takım ipuçları ortaya çıkınca, Sara ve Lincoln’ün birlikte, dizinin şimdiye kadar planlanmış en büyük kaçışı için kollarını sıvaması ile başlıyor. Bu noktada, Michael Scofield karakterinin, dizinin 2009’daki son bölümünde, şüpheye yer vermeyecek şekilde öldüğü göz önüne alınacağından, Purcel, bu karakterin diriltimesinin oldukça makul bir şekilde yapılacağını belirterek, izleyicinin rahatsız olmayacağı bir çözümle çıkacaklarında ısrarcı olmuş. Fox TV grubunun eş başkanlarından Dana Walden da aynı şekilde “inandıcı ve mantıklı” gerekçelerle kahramanların tekrar bir araya geleceğini belirtiyor. Dizinin orijinal versionunun yaratıcısı Paul Scheuring, yine bu sequel’de de çalışmakta ve dizinin senaryosunda görev almaktaymış. Lafı fazla uzatmadan, sizi fragmana alalım...

Onur Arslan

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.