Prey 2 İçin Çalışmalara Başlanmış, Çoktan!

Nural Özel 15.06.2016

2011’den beri yapılacağı defalarca reddedilen Prey 2 için çalışmalara çoktan başlanmış. Hatta bir fragmanı bile var!

Prey 2 İçin Çalışmalara Başlanmış, Çoktan!

Prey 2’in çıkışı ile ilgili ilk haber 5 sene önce, 2011’deki E3 oyun fuarında yapılmıştı. Oyuncular tarafından hayli sevilen Prey’in devamı, yapılan habere göre gerçekten de gelecekti. Fakat bu sevinç çok fazla sürmedi . Aynı yıl içerisinde, Human Head adlı stüdyonun hazırlayacağı Prey 2 projesi, proje sahibi Bethesda tarafından iptal edildi. Tabii ki bunun ne kadar üzücü bir haber olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım. (Lafı açılmışken Bethesda; Doom ve Dishonered gibi başarılı birçok oyunu hazırlamış bir firma, bunu da hemen belirteyim.)

Prey 2 İçin Çalışmalara Başlanmış, Çoktan!

İşler tam da bu noktadan sonra karışıyor aslında . 2013 Mayıs’ında Arkane adlı firmanın Prey 2 için çalışmalara başladığına dair bir haber ortaya atıldı. Hatta öyle ki, oyun System Shock 2’nin devam oyunu niteliğinde olacaktı. Sonrasında, oyunun yapılacağına dair bu haber, Arkane ve Bethesda tarafından reddedildi. Yine de Kotaku adlı oyun haberi sitesine gelen bir mail, bu haberin doğru olduğunu savunuyordu hâlâ. Bethesda ise ısrarla 2014 Ekim’ine kadar bu haberi reddetmeye devam etti. Ta ki bu seneki E3’e kadar. Artık biliyoruz ki, Arkane, tek başına Prey 2’yi geliştirmeye devam ediyor. Bethesda tabii ki yine proje sahibi, o konuda bir değişim yok.

Prey 2 İçin Çalışmalara Başlanmış, Çoktan!

Şahsen bu kadar alengire gerek olmadığını düşünüyorum. Keşke bunca yıl bu kadar kasmasalardı da direkt söyleselerdi oyunun çıkacağını. Her neyse, sonuç olarak, oyunumuz 2017’de PS4, Xbox One ve PC platformları için satışa sunulacak. Ayrıca ufak bir not düşeyim; oyun aslen ikinci Prey oyunu olacak olsa da piyasaya “Prey” adı ile sunulacak. Fragmana ise aşağıdan ulaşabilirsiniz, şimdiden iyi seyirler.

Nural Özel


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.