Polis Şiddeti 'Ara Pası' Atkinson’ı Öldürdü

Oğuz Taktak 16.08.2016

Sizce bu ölümün sebebi orantısız güç mü, yoksa polisin kat’a dokunulmazlığı mı?

Fenerbahçe camiası tarafından güzel hatırlanan, taraftarın hem saygısını hem de sevgisini kazanan Atkinson’ı bir çoğumuz Galatasaray’a attığı 3 golle hafızalarımıza kazıdık. Hatta kendisi “ara pası” lakabını bu maçtan sonra almıştı. Bilenler bilir, bu maçta Atkinson pası atan değil, pası alarak gole giden isimdir. Birinci golün pasını Boliç, ikinci golün pasını İlker Yağcıoğlu, üçüncü golün pasını ise Oğuz Çetin vermiş, golleri Atkinson atmıştı.

Fakaat, Beşiktaş’a da çok güzel bir gol atmışlığı vardır abimizin. (Evet, Aumann'a.)

Ancak henüz 48 yaşında olan Atkinson, polisle girdiği münakaşada, polislerin kendisine uyguladığı şok aletinin etkisiyle çok trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Atkinson, şok tabancasının elektriği nedeniyle kalp krizi geçirerek yere yığıldı ve kurtarılamadı.

Polis Şiddeti 'Ara Pası' Atkinson’ı Öldürdü

Bakın, bu büyük bir skandal.

Evet, İngiltere polisinin uyguladığı şiddet yüzünden hayatını kaybetti Atkinson. Bu yaşanan olay sizce de İngiltere polisinin şok tabancasını tehlikeli bir şekilde kullandığının kanıtı değil midir? Yoksa kendilerinin olağanüstü dokunulmazlığından sebep mi öldürdüler Atkinson’ı?

Şu an elimizden huzur içinde uyumasını dilemekten başka bir şey gelmiyor ancak çocukluğumuzun ikonlarından birini daha kaybettik. Ölümü çok üzücü ama polis şiddeti yüzünden ölmesi, çok daha üzücü.

Güzel adamdı Atkinson.
Ama “Etkinsın değil, “Atkinson!”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.