Pokemon Sun and Moon'un İlk Fragmanı Yayımlandı

Su Tunç 18.09.2016

Pokemon iki güzel haberle geliyor.

Pokémon'un Yeni Oyunu Sun and Moon Kasımda Geliyor

Pokémon takipçilerinin bir süredir beklediği, çocukluğunun animesini Pokémon GO ile hatırlayanların da "Bunu da deneyeyim bari hazır işe karışmışken" dediği Pokémon Sun and Moon önümüzdeki Kasım ayında severleriyle buluşacak.

Yapımını Nintendo 3DS'in üstlendiği Pokémon Sun and Moon'da yer alacak yeni Pokémonlar açıklanmaya devam ederken, otaku eşrafından da sevindirici haber geldi:

Kuzey Amerika'da 18, Almanya, İtalya ve Fransa'da da 21 Kasım tarihinde yayımlanacak olan oyuna bir de anime dizisi geliyor.

Pokémon Sun and Moon Anime Oluyor

Kasım ayının başında yayımlanması beklenen animenin öncekilerden farkı, Ash'in okula gidecek olması. Hala on yaşında olan Satoshi'nin (Ash'in) okul maceralarını da konu alacak olan animenin ilk fragmanı geçtiğimiz gün yayımlandı.

Fragman - Youtube yorumlarından da anlaşılacağı üzere - Pokémon fanlarının büyük tepkisini çekmiş durumda. Pokémon X,Y Z animesinde Ash'in daha büyük gösterdiğini, bu animede yedi yaşında bir "velete" benzediğini iddia edenlerden tutun, yirmi yıllık Pokémon fanı olup da sırf bu anime yüzünden Pokémon'u takip etmeyi bırakacağını söyleyenlere kadar yüzlerce, hatta binlerce yorum ortalığı karıştırıyor.

Ash Ketchum Okulda

Animenin gelmesine henüz iki buçuk ay var. Bana sorarsanız, Ash en azından orta okula geçmeliydi. Okul hayatını anlatan bir animeye çevirince işi, kimsenin bir ilkokul çocuğunun yaptıklarını izlemek istemeyeceğini düşünmeleri gerekirdi. Pokémonların arasında koşan coşan Ash gerçekçi görünmezken, okula giden on yaşında bir çocuk olan Ash, millete bakkala ekmek yoğurt almaya yolladıkları yeğenlerini hatırlatıyor. E, haliyle işin büyüsü de bozuluyor.

Bakalım anime çıktıktan sonra bu eleştiriler azalacak mı? Moralinizi bozmak gibi olmasın ancak bence daha da artacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.