Pokémon Kovalarken Bağış Yapabileceğiz

Artık Pokémon peşinde aylak aylak turlamalarımız ‘gerçekten’ birilerinin işine yarayacak.

Bu yazımda, sizden sadece ‘yürümeniz’i isteyen ve karşılığında sizin adınıza dünya çapındaki bağış kuruluşlarına para yardımı yapan iki cep telefonu uygulamasını tanıtacağım.

Pokémon Kovalarken Bağış Yapabileceğiz

Son bir haftadır tam bir çılgınlığa dönüşen Pokémon Go uygulaması yüzünden evden ekmek almaya çıkmaya bile üşenen binlerce insan sokaklara döküldü, parkları, bahçeleri doldurup yolları arşınlamaya başladı. Camileri, tarihi binaları, duvar resimlerini, heykelleri, belki de bugüne kadar hiç görmedikleri çeşmelerin lokasyonlarını ezberleyen koca yürekli Pokémon trainer’lar, 2 Pikachu, 1 Eevee peşinde birkaç gün içinde belki de yüz binlerce kilometrelik yolu tepti.

Pokémon Kovalarken Bağış Yapabileceğiz

Peki ‘’bu kadar çok insanın böyle hunharca yürümesi nasıl değerlendirilebilir?’’ diye düşünen uygulama yapımcıları ne yaptı? Tabii ki bunu bağışa dönüştüren iki adet uygulama. Birinin adı ‘’Charity Miles’’, diğerinin ise ‘’ResQWalk’’. Aslında her iki uygulama da sırf Pokémon’culara özel değil ve yeni uygulamalar da değiller. Yürümeyi seven, sabah koşusuna çıkan, bisikletle turlayan herkes bu uygulamaları kullanabiliyor fakat son birkaç gün içinde ‘yürümek’ bu kadar revaçta olunca bu uygulamalara da gün doğdu.

Pokémon Kovalarken Bağış Yapabileceğiz

İlk uygulamamız Charity Miles, Stand Up To Cancer, World Wildlife Fund, RED, The Ironman Foundation gibi birçok uluslararası yardım organizasyonuyla ortak çalışıyor ve kullanıcılarından uygulamayı cep telefonlarına indirip dilediği bağış kuruluşunu seçtikten sonra bol bol yürümelerini bekliyor. Hatta bu dönemde Pokémon için de bir Challenge düzenlemiş ve yakaladığınız Pokémon’ları #charitymiles etiketiyle sosyal medyada paylaşırsanız çeşitli hediyeler kazanmanızı da vadediyor.

İkinci uygulamamız biraz daha spesifik bir konuya, sevimli hayvan dostlarımıza odaklanmış. ResQWalk kullanarak katettiğiniz mil başına para biriktirebilir, bu paralarla da uygulamanın sizin adınıza bakıma muhtaç kedi ve köpeklere mama, sağlık ürünleri ve barınak konularında yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Her iki uygulama da ilk kurulumdan sonra arka planda çalışabiliyor ve biraz batarya ve bol bol efor dışında sizden hiçbir şey beklemiyor.
Pokémon Kovalarken Bağış Yapabileceğiz

Charity Miles’ı iPhone’unuza indirmek isterseniz buraya, Android tabanlı telefonunuza indirmek isterseniz de buraya tıklamanız yeterli. Sitesi de burası.


ResQWalk için de iPhone’cular bu taraftan, Android’ciler bu taraftan. Siteyi göreyim diyenler de bu yönden. Haydi sokağa, bağış yapmaya! ^^

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.