Pokemon GO'dan MMA de Nasibini Aldı!

Nural Özel 18.07.2016

Nakavt ettiğiniz rakibinize poke topu atar mıydınız?

Tüm Dünya'yı kasıp kavuran Pokemon GO çılgınlığından illa ki haberiniz vardır. Eğer hala yoksa, sitemize ait şu linkten bir ön fikir edinebilirsiniz. Kısaca, Pokemon dünyasındaki alt ettiğiniz Pokemon'lara poke topu atmak suretiyle yeni Pokemon'lar kazanıyorsunuz ve dolayısıyla gelişiyorsunuz.

Buraya kadar her şey normal. Lakin, Pokemon GO'da, oyunu gerçek sokak ve caddelerde oynadığınızdan ötürü, bu olay gündelik hayata net bir şekilde yansıyor. Hatta gün içinde garip anlara tanık olabiliyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde, bu garip olaylara bir yenisi daha eklendi.

Pokemon GO'dan MMA de Nasibini Aldı!

Profesyonel MMA (mixed martial arts: karma dövüş sanatları ) dövüşçüsü, Venom lakaplı Michael Page, rakibi Evangelista Santos'u nakavt ettikten sonra bir Pokemon şapkası taktı ve yanında getirdiği poke topunu yerde yatan rakibinin üzerine attı! Evet, gerçekten bir poke topunu Pokemon avlarcasına rakibinin üzerine attı! O anın görüntülerini hemen aşağıya koyacağım zaten, siz de görünce gülmeden edemeyeceksiniz diye düşünüyorum. Bir sağ diz darbesiyle rakibini yere seren Page, galibiyet kutlamaya yeni bir tanım getirmiş gerçekten. Ayrıca, nakavt edilen bir rakibi poke topuyla yakalamaktan daha küçük düşürücü bir hareket düşünemiyorum. Ne diyebilirim ki, gerçekten bu yaratıcı fikri için Page'i kutluyorum!

Ayrıca şu aralar yoğunluktan dolayı yaşanan server (kısaca bağlantı) sıkıntıları için, Pokemon GO'nun resmi Twitter hesabından bir açıklama yapıldı. Yaklaşık 12 saat arayla atılan iki tweet'de yazanlara göre, antrenörlerin (Pokemon oyuncuları) biraz daha sabretmesi gerektiği, kısa sürede bu problemlerin çözüleceğinin belirtilmesi ardına; server sorunlarının çözüldüğü ve artık antrenörlerin gerçek dünyada Pokemon avlamaya devam edebilecekleri belirtildi. Kısaca, yaşanılan problemler çözülmüş yani.

Son olarak, Pokemon GO resmi olarak 27 ülkenin aplikasyon marketine girmiş durumda. Bu ülkeler: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Grönland, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre ve Kanada.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.