Petrol Kokan Deepwater Horizon’dan Yeni Fragman Geldi!

Taner Turna 03.06.2016

Peter Berg’in yönetmenliğindeki Amerika topraklarının en büyük petrol sızıntısını sinemaya aktaran Deepwater Horizon filminden yeni bir fragman yayınlandı.

2013 yılında vizyona giren Lone Survior filmi ile Akademi’nin zayıf karnına oynayan yönetmen/oyuncu Peter Berg, 2 daldaki Oscar adaylığından eli boş ayrılsa da ismini duyurmayı başarmıştı. Berg şimdi de, 20 Nisan 2010 tarihinde Meksika Körfezi’ndeki bir petrol kuyusunda gerçekleşen ve Amerika tarihinin en büyük petrol sızıntısına yol açan patlamayı konu alan yeni filmi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

11 işçinin hayatını kaybettiği ve patlamanın ardından ortaya çıkan petrol sızıntısından kaynaklı çevresel zararlar ile derin izler bırakan Deepwater Horizon isimli sondaj kulesi, David Barstow, David Rohde ve Stephanie Saul’un kalemiyle beyaz perdeye aktarılıyor. 20 Eylül’de vizyona girecek filmin oyuncu kadrosunda, aksiyon filmlerinde görmeye alışık olduğumuz Mark Wahlberg, en son yılın başarısız yapımlarından biri olan Mother’s Day’de karşımıza çıkan Kate Hudson ile, kıdemli oyuncular John Malkovich ve Kurt Russell rol almakta.

2011 yılında New York Times’da yayımlanan “Deepwater Horizon’s Final Hour” isimli makaleden uyarlanan film, patlama anında petrol kuyusunda bulunan işçilerin anlattıkları üzerinden şekilleniyor. Geçtiğimiz mart ayında ilk tanıtım fragmanını izlediğimiz Deepwater Horizon’dan elimizde yeni görüntüler var!

Taner Turna


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.