Pembiş Mutfaklardan Saykodelik Kocişko Sunumları

Defne Taktak 20.09.2016

Sandalyeye oturtulmuş bisküviler, jartiyer giydirilmiş kıymalı pideler...

Birazdan göreceğiniz görseller retinalarınızı yakacak, buna hazır mısınız?
Baştan söyleyelim, kör olabilirsiniz.

Çok acı bir şey olsa gerek ama tek bir yanlış karar sonucu hepimiz şu tipler gibi olabilirdik. O yüzden gülmeyin.

Kosmos bize öyle bir oyun ederdi ki hepimiz kocişkolarımıza dantellere sarılmış közlenmiş mısır ikram edebilirdik veya pastırmalı pideye jartiyer giydirebillirdik. Ucuz yırtmışız.

Pembiş mutfaklı gelinler, kocişkolarına yaptıkları saykodelik sunumlarla adeta sosyal medyayı esir almış durumdalar. Hayır, ilginç olan şey bunları paylaşıyorlar da. Ben muştalı fincana pembe kurdele bağlasam, bunu asla herkesin görebileceği platformlarda paylaşmazdım. En başta eşim, benim gerçek bir akıl hastası olduğumu düşünürdü.

Bana tam olarak şöyle derdi:

Bir süredir Twitter'da anket olayı var. Arada denk geliyorum, genelde komik sorular oluyor. Komik bulduysam banko katılıyorum o anketlere. Biraz önce de "Yaptığınız en büyük çılgınlık ne?" gibi dandik bir ankete denk geldim. Anketin ne kadar dandik olduğunu düşünmek tamam ama insan bi' şekilde kendi yaptığı en büyük çılgınlığı da düşünüyor içten içe, gayri ihtiyari.

Düşündüm, düşündüm... Pek de elle tutulur bir şey bulamadım. Çünkü hatırladığım en büyük çılgınlığım, gece 10'dan sonra "Aman uyuz komşularım rahatsız olup bi' şey demesin'' diye düşünmeden çamaşır makinesini çalıştırmaktı.

Fakat bu ablamız, "pastırmalı pideye çamaşır giydirdim" cevabı verebilirdi o ankete ve bence yapılmış en büyük çılgınlık bu olurdu. Düşündükçe aklım çıkıyor yahu, bir insan pideye neden çamaşır giydirir? Aklımı yiyeceğim.

Şu sahneleri Şirinler görse tası tarağı toplayıp Gargamel'e katılırlardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.