Partneriniz, Başkalarının Sorunlarını İlişkinize Taşıyorsa, Bu Yazı Sizin İçin

İrem Çamarası 28.07.2016

Kız arkadaşınız kendi arkadaşlarının sorunları ile fazlasıyla meşgul olup bunu size mi yansıtıyor? O zaman bu yazı tam size göre…

Kabul edelim, kızlar kendi arkadaşlarının sorunlarını sanki kendi dertleriymiş gibi benimser, yeri geldiğinde kendi derdine üzülmez onun derdine üzülür. Çünkü dost olmak, kızlar arasındaki bağlılık yemini bunu gerektiriyor. Her şey iyi giderken sevgiliniz size “Burcu’nun sevgilisi de kızın suratına telefonu kapatmış” dediği an bilmelisiniz ki, yapacağınız en ufak ters bir yorumda Burcu’nun sevgilisinin suçu sizin başınıza patlayacak. Eğer Burcu’nun haksız taraflarını söylemeye kalkarsanız “hepiniz aynısınız” cümleleri sıralanacak, hatta o sırada Burcu ve sevgilisi barışırken küsen siz olacaksınız.

Eğer sizin ilişkinizde de durum böyleyse ve partnerinizden bu konuda şikayetçiyseniz, öncelikle bunun kadınların hepsinde olduğunu, sadece bazılarının daha abartılı yaşadığını kabul etmelisiniz. Bunun nedenini fazla sahiplenmek olarak düşünebiliriz. Burada fazla sahiplendiği siz değilsiniz, kendi arkadaşları ve onların sorunları. Ya da kadınlarda daha çok görülen “bir olayı benimseme” durumu da söz konusu olabiliyor. Kadınlar, duydukları olaylar kendi başlarına gelirse ne yapabileceklerini tahmin etmeye çalışır, hatta bazen daha ileri gidip sizin bu kötü olayları ona yaşatıp yaşatmayacağınızı denemek için sizi belli testlere tabi tutabilirler. Yani kısacası, kadınlar ilişkilerini bazen deneme tahtası olarak kullanabilirler.

Partneriniz, Başkalarının Sorunlarını İlişkinize Taşıyorsa, Bu Yazı Sizin İçin

Peki, bu durumda siz ne yapmalısınız?

Olayı dinledikten sonra arkadaşını haksız çıkaracak yorumlardan kaçının. Evet, partnerinizin arkadaşı tamamen haksız olabilir fakat o an bunu söylemek için çok yanlış bir zaman. Bırakın erkeklere olan nefretini kustuktan sonra partneriniz “Neyse ki benim aşkım hiç öyle değil” diyerek size sarılsın. Partnerinizin bunu demesinden sonra istediğiniz yorumda bulunabilir, kendinizle gurur duyabilirsiniz.

Eğer siz de partneriniz ile sık sık bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız dikkat edeceğiniz birkaç küçük nokta ile bu durumu kendiniz için avantaja çevirebilirsiniz…

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.