Parmak Ucunuzdaki Telefon: Sgnl

Serdar Demireren 04.09.2016

Telgraf, sabit telefon, cep telefonu, akıllı telefon derken artık telefonlarımız artık parmak ucumuzda.

Güney Koreli teknoloji şirketi Innomdle Lab geliştirdiği saat kayışı Sgnl sayesinde kullanıcılarına, parmak uçlarını telefon gibi kullanma imkanı sağlıyor. Üstelik akıllı saatiniz olmasa bile Sgnl’ı kullanarak günlük saatinizi bir telefon ahizesine dönüştürebilirsiniz.

Parmak Ucunuzdaki Telefon: Sgnl

Peki Sgnl bunu nasıl başarıyor? Bluetooth ile telefonunuza bağlanan Sgnl bu sayede ekstra bir ekipmana gerek kalmadan görüşebilmenizi sağlıyor. Ses dalgalarını titreşim ile vücudunuz üzerinden parmak ucunuza ileterek; karşı tarafın sesini kulağınıza ulaştırıyor. Sgnl bu özelliklerine ek olarak mobil uygulaması ile kullanıcılarının aktivitelerini de takip ederek onları akıllı bildirimler ile yönlendiriyor.

Parmak Ucunuzdaki Telefon: Sgnl

Kickstarter üzerinden yatırım toplayan ve hedeflediği yatırım tutarının tam 3 katına kampanyanın sonlanmasına bir aydan fazla zaman varken ulaşma başarısı gösteren Sgnl, şimdilik sadece ön sipariş topluyor. 1 dolar'dan 399 dolar'a kadar destek verebileceğiniz girişim Şubat 2017’de ilk gönderimini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Yakın dönemde birçok Kickstarter projesinin, en hafif tabiriyle, hüsranla sonuçlandığını düşünürsek, şüphe uyandıran tarafları da olsa, böyle füturistik ürünleri görmek bizleri heyecanlandırıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.