Paralel Park Geride Kaldı, Şimdi Moda Yengeç Park

Mehmet Berkay Önen 07.07.2016

Yeni geliştirilen bir teknoloji sayesinde artık dar alanlara yengeç gibi yanlayarak park edebileceksiniz.

İstanbul gibi trafik açısından oldukça berbat durumda olan şehirlerin en büyük sorunlarından biri de otopark bulma sıkıntısı olarak görülür. Merkezi yerlerde uygun otopark sayısındaki azlık ya da çok dar alanda fazlaca otomobil bulunmasından ötürü ortaya çıkan talep yüksekliği sebebiyle, gitmek istediğiniz yere hızlıca varsanız dahi arabanızı güvenle park etmek çok mümkün değildir. Her şeyi geçtik, hadi diyelim ki sokakta, çok güzel bir yerde boş bir park yeri buldunuz. Ama alan o kadar dar ki, manevra yapacak yeriniz kalmadığı için arabanızı park yerine sokamıyorsunuz. Bu tip bir durumda kalıp da arabasının bir yengeç edasıyla yan yan o dar park alanına kaydığını hayal etmeyenimiz yoktur. Bu yazı tam bu hayalciler için.

William Liddiard isimli mucit tarafından geliştirilen ve kendi ismini verdiği bu yeni lastik tasarımı sayesinde artık arabalar yan yan hareket edebilecekler. Ayrıca bu lastikleri arabanızda kullanabilmek için çok büyük bir modifikasyona girişmenize de hiç gerek yok. Herhangi bir arabaya takılabilen bu lastikler sayesinde siz de bir yengeç edasıyla yan yan park edebilirsiniz.

Paralel Park Geride Kaldı, Şimdi Moda Yengeç Park

Fakat siz yine de hemen heveslenmeyin. Prototip olarak geliştirilen bu yeni lastikler için henüz bir seri üretime geçiş planlanmıyor. Tasarımını satışa çıkaran mucit William Liddiard sesini otomotiv firmalarına duyurabilirse, bu ürünü yakın zamanda yollarda görmeye de başlayabiliriz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.