Para İadesi Yapıyor Musunuz?

Venüslüler Ekibi 31.05.2018

Tanışıp birlikte kahve içtiğiniz kişi, hedefine ulaşamayınca sizden ısmarladığı kahvenin parasını istese ne yaparsınız?

Bazı erkekler çok tuhaf. Cimri mi desek, kadınları birer yatırım aracı gibi görüyor mu desek bilemedik.
28 yaşındaki Lauren Crouch, bu adamlardan biriyle Tinder üzerinden tanışmış. Birlikte kahve içmeye karar vermişler ve her yerde bulunan kahve dükkanlarından birine oturmuşlar. 20 dakika falan havadan sudan konuştuktan sonra adam bir kargo beklediğini ve eve gitmesi gerektiğini söylemiş, Laura’yı da kendisiyle gitmeye davet etmiş.
No Bad Dates Just Good Stories (Kötü randevu yoktur, iyi hikayeler vardır) isimli blogunda “Yeni tanıştığım birinin evine gidemeyeceğimi nazik bir dille belirttim” diyor Laura. Adam biraz daha ısrar ediyor, sonra ayrılıyorlar. Aynı akşam adam Laura’ya “Tekrar buluşalım mı? Evime gel de sana yemek yapayım” diye mesaj gönderiyor. Laura ise kimyalarının tutmadığını söyleyerek buluşma teklifini yine kibar bir dille reddediyor.


Bundan sonrası tuhaf.


Adam “Tamam,” diyor, “Sana ısmarladığım kahvenin parasını geri alabilir miyim? Paramı boşa harcamayı sevmiyorum, başka biriyle buluştuğumda kullanacağım.”
Kahvenin fiyatı 3,5£. Çevirince 15 TL gibi bir para çıkıyor. Akıllı telefon sahibi olan ve bir kadını kahve içmeye davet eden adam, kadını eve atamadığı için 15 TL’nin hesabını yapıyor. Üstelik kadın buluşma sırasında yarı yarıya ödeme teklifinde bulunduğu halde! Laura “İstersen paranı boşa gitmiş saymaman için 5£’a tamamlayıp bir hayır kurumuna bağışlayayım, böylece gerçekten işe yarar” diye cevap veriyor. Daha sonra okurlardan biri “Eeee, parayı gönderdin mi?” diye sormuş. “Tabii,” demiş Laura; “Güvercin postasıyla ve bozuk para şeklinde.”


Demek ki hanımlar, ayılık her yerde ayılıkmış. Buna bakınca bizim adamlar daha iyi gibi geliyor. En azından 15 TL için elin kızıyla yüz göz olmaya utanırlar, erkekliklerine yediremezler!

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.