Pankek Nirvanasına Çıkmaya Hazır mısınız?

Yutgitsin Ekibi 30.05.2018

Bulut gibi yumuşacık bir pankek için bilmeniz gereken 5 basit ipucu işte şöyle...

Kabar kabarabildiğincePuf puf bir pankek için hamurunuzda hem karbonat hem de kabartma tozu olmalı. Eğer tarifinizde sadece biri varsa ikiye bölün ve yarım yarım kullanın. Ancak dikkat, karbonatın aktive olması için hamurunuza biraz asit katmalısınız. Bunun en kolay yolu da birkaç damla limon suyu.Karıştırmayı abartmayınHamurunuzda birkaç pütür kalması problem değil, inanın yerken farkına bile varmayacaksınız. Çok çırpmadan her şeyi karıştırmanın en iyi yolu, kuru malzemeleri kendi arasında, sıvı malzemeleri kendi arasında önceden karıştırmak. Çok çırpılan pankek sertleşir ve istediğiniz ölçüde kabarmaz. Allah muhafaza.Kızzzzgın bir tavaHamurunuzdaki kabartma tozunun harekete geçmesi için ısıya ihtiyacı var. İyice sısınmamış bir tava pankekinizin kabarmamasına ve yıvış yıvış bir şey olmasına sebep olur.Pisa kulesi yapmayınPişirdiğiniz pankekleri servisten önce üst üste dizmeyin. Bu, birbirlerinin buharı ile yumuşayıp yıvış yıvış olacakları anlamına gelir. Yağlı kağıt serili bir tepside yanyana bekletebilirsiniz.Tereyağından uzak durun

Evet, tereyağı her şeyi daha lezzetli yapar ama hayatta tek bir istisna varsa o da pankek olmalı. Tereyağı kolayca yanacağı için pankek pişirirken ısıya dayanıklı yağlar, yani tereyağı yerine çiçek yağı, mısır yağı ama en iyisi fındık veya üzüm çekirdeği yağı kullanmalı.Bonus: Ne zaman çevirmeli?

Baloncuklar gördüğünüz an değil mi? Yaaaanlış! O baloncuklar patlayıp kendi boylarında mini kraterler oluşturduklarında çevirme zamanı geldi demektir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.