Pahalı Restoranların Gediklisi Gibi Nasıl Davranılır?

Yutgitsin Ekibi 18.10.2017

Zengin kalkışı yapmakta bir şey yok, herkes becerebilir. Ama oturuşu da zengin yapmak istiyorsanız, bunları dikkate alın.

Yerinizi ayırtın:Bir sevgili adayını, bir sevgiliyi ve hatta işler iyi gittiyse sevgilinizin ailesini etkilemek istiyor olabilirsiniz. Mutlaka yer ayırtın! Hava atmak istediğiniz kişilerle kapıdan dönmek kadar utanç vericisi yoktur.


Yerinizi neden ayırttığınızı söyleyin:Rezervasyon sırasında, geliş amacınızın özel olduğunu söylemeyi unutmayın. Emin olun, ne kadar şık olursa olsun, o restoran halden anlıyor, düşündüğünüz gibi şımarık filan değil. Sevgilinizle ilk buluşmanız olduğunu sempatik bir şekilde söyler ve yeterince erken ararsanız, restoranın en iyi yerini kapabilirsiniz!


İyilik yapın, iyilik bulun:Evet, ne demiştik, düşündüğünüz kadar şımarık değiller. Servis elemanlarına iyi davranırsanız, onlar da size iyi davranır. Nazik olun, gülümseyin, kimseye üstten bakmayın. Şimdiye kadar ekstra güler yüz gösterip de bir ikram, bir tatlı, bir indirim görmediğimiz restoran olmadı.


Restoranın menüsünü inceleyin:Restoranın menüsü, web sitesinde yer alıyor olabilir. Yelp, Swarm, Trip Advisor gibi sitelerin profillerinde bahsediliyor olabilir. Gideceğiniz restoranın menüsünü önceden çalışmak için harcayacağınız süre, sevgilinize “Ay kusura bakma, ben de roulade nedir bilmiyorum” demekten iyidir!


Doğru soruları önceden hazırlayın:“Somonunuz Atlantik mi, Norveç mi?”, “Tavuklarınızı salamura ediyor musunuz?”, “Risotto’da et suyu mu sebze suyu mu kullanıyorsunuz?”, “Bonfile kaç gün dinlendirildi?”

Menüyü bilirseniz doğru soruları sorabilir, sevgilinize / sevgili adayınıza “Heey, bu tam bir gurme dostuuum” dedirtebilirsiniz. Tek bildiğiniz şey Whopper olsa bile.


Bir sorun çıkarsa servis görevlisine söylemekten çekinmeyin:Etinizi orta-az istediniz ama az pişmiş mi geldi? Ekmeğiniz soğuk gibi mi? Risotto’nun tereyağı az gibi mi? Bu lazanyanın hamuru biraz çok mu pişmiş? İnanın en şık restoranın servisinde bile karışıklıklar olabilir. Yemeğiniz istediğiniz gibi değilse, bu konudaki düşüncenizi dile getirmekten korkmayın. Hatta yemek hayal ettiğiniz gibi değil ancak menüde yazdığı gibiyse bile düşüncenizi dile getirebilirsiniz. Teknik olarak bir sorun olmamasına rağmen yeterince güler yüzlüyseniz o bile değişebilir!

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.