Özel Geceler İçin Yemek İsteyeceğiniz Yiyecekler

Ali İhsan Kaya 19.07.2016

Erkekler için bu yiyeceklerin yeri ayrı. Genelde tükettiğiniz bu yiyecekler çeşitli uyarıcı etkiler yapıyor.

Bazı geceler diğerlerinden daha özeldir. Sizin için daha önemli olan veya olabilecek o özel zamanlarda, yaptıkları çeşitli uyarıcı etkiler nedeni ile tükettiğiniz yiyecekler de ayrı önem taşır. En azından bu listeye baktıktan sonra, yiyeceklere farklı bir gözle yaklaşmaya başlayacaksınız.

1. Muz

Muz kabuğunun altındaki katmanda bulunan, bufotenin adı verilen alkaloit madde keyif verici ve öz güveni artırıcı bir özelliğe sahip. Böylece kendinizi daha rahat ve daha seksi hissetmenizi sağlıyor.

2. Nar


Nar bilinen en güçlü antioksidanlardan biridir. Kan dolaşımını engelleyen zararlıların yok edilmesine yardımcı olan nar ve nar suyu, fiziki aktivite sırasında kan damarlarının genişlemesini sağlayarak, vücudun yorulmasını geciktirir.

3. Karides


Karides, kas hareketi için gerekli olan magnezyum ve kalsiyum, cinsel dürtüyü ve sperm sayısını düzenleyen antioksidan ve selenyum ile birlikte bol miktarda çinko ve iyot da bulunduruyormuş Karides sevmeyenlerin bile denemek isteyeceğinizi düşünen tek ben değilim heralde? :)

4. Karpuz


Karpuz, bir arkadaşınızdan dolayı iyi bildiğiniz o küçük mavi hapın etkisine sahiptir. Kan damarlarının gevşemesini sağlayan ve nitrik oksit üretiminde etkili maddeler olan sitrulin ve arjinin maddeleri en çok karpuzda bulunur. Kan damarlarının genişlemesi ile daha fazla kan akışı gerçekleşir. Nikrit oksit miktarı arttıkça ise vücudunuzda enerji ve güç artışı meydana gelir. Siz de daha mutlu olursunuz. ;)

5. Badem


E vitamini, magnezyum, selenyum ve lif açısından zengin olan badem, sağlıklı spermler için önemli bir besin kaynağıdır. Badem içeriğinde maddeler ile sperm sayısının artmasını ve daha hızlı hareket etmesini sağlarken, aynı zamanda spermlerin sağlıklı kalmasına da yardımcı olur. Badem yağı ise seks sırasında salgılanan hormonları doğal olarak tetikleyici bir özelliğe sahiptir.

6. Yaban Mersini


Cinsel isteksizliğin en önemli sebeplerinden biri sperm sayısındaki düşüklük olarak biliniyor. Sperm sayısındaki düşüklüğün sebebi de özellikle C vitamini eksikliğinden kaynaklanmakta. Bu sebeple C vitamini açısından zengin olan yiyecekleri tüketmek erkekler için oldukça önemlidir. En büyük C vitamini kaynaklarından biri olan yaban mersinini tüketmeniz ise vazgeçilmeziniz olmalı.

7. Acı Biber


Acı tadını veren kapsaisin maddesi beyinde endorfin üretilmesini tetikler, aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırır. Bu da sizi canlandırır, ayakta tutar, heyecanlandırır ve dolayısı ile cinsel arzularınızı da harekete geçirir. Erkeklerin acılı yiyecekleri daha çok sevmesinin nedenini bir kez daha düşünmek istersiniz belki. :)

8. Salatalık


Salatalık kokusu rahatlatıp gevşetirken, bir yandan da özgüven duygusunu tetikleyerek seks düşüncesinin canlanmasını sağlar. Özellikle kadınları etkileyen bu kokunun istek artıcı olduğu söylenmekte.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.