Osiris: New Dawn

Yasin Abay 08.10.2016

İnsanoğlunun Mars’ a çıkışının arifesinde uzay temalı oyunlara biri daha eklendi.

Osiris: New Dawn, Fenix Fire Entertainment tarafından geliştirilen ve Reverb Triple XP ile oyunculara sunulan bir aksiyon oyunu. Oyun ilk olarak erken erişim ile satılsa da 28 Eylül ile birlikte genel satışa geçti. Oyuncuların henüz deneyimlediği bu oyun sadece İngilizce olsa da birçok oyuncu görüşüne göre ARK’a rakip olacak gibi duruyor. Oynayanlara bu konuda umut veren şey ise, çıkış tarihinden itibaren oyuna gelen güncellemeler ile geliştiricilerin oyunla ilgilendiğinin gösterilmesi.

Oyun senaryosu: Yeni dünyaya giriş

Yıl 2046. İnsanlık, ışık hızına yaklaşabilen güçlü motorlar üretmeyi başarmış. Bu teknoloji ile insanoğlunun Osiris seferberlik misyonu Gliese 581 sistemi için gerçeğe dönüşebilir. Biz, Dünya Birleşmiş Milletleri (DBM) tarafından gönderilmiş ikinci koloniyiz ve uzayın derinliklerinde yaşanabilir alanlar arıyoruz. Motorda yaşanan bir arıza ise bizi bir gezegene acil iniş yapmaya zorluyor ve hikayemiz başlıyor.

Osiris: New Dawn

İnmek zorunda olduğumuz gezegende yaşam savaşı vermeye başlıyoruz. Geldiğimiz yerden farklı bir hava durumu var ve çok daha değişken. Bununla başa çıkmak adına ilk iş olarak merkezi bir üs kuruyoruz. Merkezi üsse, daha sonra ihtiyaç olabilecek yaşam malzemeleri için ek yapılar da eklememiz gerekiyor. Merkeze bağlayacağımız ilk yapının amacı elbette yiyecek bir şeyler yetiştirmek. Buna ek olarak araştırma merkezleri kurmak, bazı koyları birkaç yapı ile sahiplenmek ve çok daha fazlası mümkün.

İnsanoğlu hep daha fazlasını ister, Osiris: New Dawn'da biz de o yolda ilerliyoruz. Zorluklar ise beraberinde geliyor. Yeni gezegene adapte olmak hiç de sanıldığı gibi kolay olmayacak. Birçok yaratıkla baş etmemiz ve kan dondurucu sahnelere hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bu kötü sahnelerin yanında, gezegenimizi keşfettikçe çok özgün ve akıl almaz güzellikte manzaralarla da karşılaşacağız.

Osiris: New Dawn

Osiris: New Dawn sistem gereksinimleri, fiyat ve çok oyunculu seçenekleri

Osiris: New Dawn, iyi bir bilgisayar donanımına ihtiyaç duyan bir oyun. Çok oyunculu seçeneği olan Osiris’i arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmek için deneyebilirsiniz. Güzel bir rol yapma ile uzaya çıkışınızı gerçekleştirebilir, sizi koruyan fanusun bir uzaylı tarafından çatlatıldığında nasıl bir ruh halinde olacağınıza şahit olabilirsiniz. Şu an çevrimiçi sunucularda FPS sorunlarıyla karşılaşılsa da zamanla çözülecektir. Kısaca, arkadaşlarınızla birlikte almanızı tavsiye ederim. Steam üzerinde 39 TL fiyat biçildi ve resmi çıkış tarihinden itibaren henüz iki hafta geçmemişken 2 bine yakın oyuncu tarafından %80 not verilmiş durumda. Osiris’e benim verdiğim puan biraz daha yüksek, %82.

Osiris araştırma güdüsünü, gelişimci üretme sistemini ve savaş yeteneklerinizi birleştiren harika bir oyun. Yeni gezegenimizi keşfedecek, Dünya’ya bir koloni kazandırmaya çalışacak ve affı olmayan tehlikelerin içine dalacağız. Uzayın kendisi de bu tehlikelerle dolu değil mi?

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.