Ordu'da Sel Can Aldı

İnci Vardar 06.07.2016

Ordu'da metrekareye düşen 300 kilogram yağış sonucu 4 ilçeyi kapsayan bir sel felaketi meydana geldi.

Bayrama gölge düşüren olumsuz hava şartları, Ordu'da büyük bir sel felaketine neden oldu. AA'nın haberine göre gece etkili olan sel ve heyelan nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı, bir kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Ordu AFAD Müdürü Osman Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 Temmuz gecesi itibarıyla bölgede aşırı yağış uyarısı geldiğini hatırlatarak, "Ondan sonra tüm birimler olarak harekete geçtik. Peşinden de bu yağış geldi. 4 Temmuz gecesi başlayan yağış 5 Temmuz'da daha da şiddetlenerek 6 saatte yaklaşık 158 kilogram yağış düştü. Özellikle Perşembe ve Fatsa ilçemizde büyük hasarlar oluştu" dedi.

Hasarların özellikle işyerlerinde, köprü ve yollarda oluştuğunu ifade eden Işık, "Dün can kaybımız yoktu. Sadece Perşembe ilçemizde mahsur kalma vardı. Ekiplerimiz bu mahsur kalanlara müdahale ettiler. Bu kişileri enkaz altından sağ salim çıkardık" değerlendirmesinde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü ise son yıllarda görülmemiş bir sel felaketinin yaşandığına vurgu yaparak, "Bundan sonra vatandaşlarımız ve hemşehrilerimiz şundan emin olsunlar ki ortaya çıkan zarar ziyan eksiksiz şekilde hükümetimiz tarafından giderilecektir. Bütün imkanlarımızla bu felaketin yaralarının sarılması için hiç vakit kaybeden elimizden geleni yapacağız" dedi.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.