Olimpiyatçılar Dertli

İnci Vardar 02.08.2016

Sporcular Rio'da büyük bir sorunla karşı karşıya. Biz buraya "derdini seveyim" butonunu bıraktık, isterseniz kullanırsınız.

Olimpiyatlara katılan sporcuların derdi büyük. Sorun zika virüsü tehlikesi değil. Yok, sıcaktan da şikayetçi değiller. "Cuma günü yarışmaya başlayacağız ama hâlâ kendimi hazır hissetmiyorum hofff" da demiyorlar. Şu anda en büyük dertleri, Brezilya'da Pokemon GO oynayamamak.

En büyük derdiniz bu olsun arkadaşlar. Aranızdaki Türk sporculara sorun, kesin bu sorunun nasıl üstesinden gelineceğini biliyorlardır. Kendileri bilmiyorsa da küçük kuzenlerden öğrenirler. Biz çok iyi çözeriz böyle şeyleri.

Şaka bir yana, DHA'nın haberine göre, olimpiyat köyüne ulaşan sporcular ve basın mensuplarından oluşan ilk kafileler genel olarak rahatsız. Şehre ulaşan ilk grubun edindiği izlenim şehrin bu büyük organizasyona hazırlıksız yakalandığı yönünde. Olimpiyat köyü haritada “yaşanamaz” bir yer olarak gözüküyor, Rio hâlâ Zika virüsü tehlikesiyle boğuşuyor, siyasi huzursuzluklar ve de protestolar, Olimpiyatların güvenliğiyle ilgili tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

Ama Pokemon GO... Gerçekten ayrı bir mesele.

Temmuz ayının başlarında Rio Belediye Başkanı Eduardo Paes Nintendo’ya “Sevgili Nintendo, 2016 Olimpik Oyunları’nın başlamasına 23 gün kaldı, herkes gelmeye başladı, siz de artık gelmelisiniz” diye seslenerek Rio’da Pokemon GO’nun bir an önce başlatılması çağrısı yapmıştı. Ancak bu çağrının başarıya ulaşmadığı açıkça görülüyor.

Rio’ya oyunlar için giden sporcular kendi ülkelerinde telefonlarına indirdiği ve oynamaya başladığı Pokemon GO oyununu orada da açabiliyor ancak haritada “yaşanamaz” olarak ifade edilen olimpiyat köyünde ne bir Pokemon ne de bir Pokestop bulabiliyorlar.

Yapacak bir şey yok. Kendi kendilerine koşacaklar, disk atacaklar, top sektirecekler artık.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.