Okan Bayülgen’den Bilindik Numaralar

Zian Ziangil 17.09.2016

Yeni sezonda haftada 4 gün program yapacak olan showman, programının reklamı için eski numaralara başvurdu. Diline kimleri doladı, kimler hemen tepki gösterdi?

Okan Bayülgen yeni sezonda Kanal D’ye dönüyor. Pazartesiden perşembeye program yapacak olan showman, program öncesi Hürriyet’in fevkaladenin fevkinde röportaj grubu “Magazin Konseyi’ne bir röportaj verdi. Bilmeyenler için hatırlatalım, “Magazin Konseyi”nde Sinan Çetin’in oğlunu aklama kampanyası başkanı Cengiz Semercioğlu, her tarakta bezi olanlar başkanı Ömür Gedik, Lucca skandalı başkanı Onur Baştürk ve “o kim ayol, onun orda ne işi var” başkanı Melike Karakartal bulunuyor.

Fantastik dörtlü, karşılarına aldıkları Okan Bayülgen’le son derece sıkıcı ve eski moda magazin numaralarıyla dolu bir röportaj yapmışlar. Okan Bayülgen’in medya sektörü, diziler, programlar vs. ile ilgili yaptığı ustalık dolu çıkarımlar haricinde, uzunluğu ile de çekilmez bir çile haline gelmiş röportaj.

Tepki Çeken Cümleler

Bayülgen yıllardır magazini hiç sevmiyormuş gibi yapmasına rağmen aslında magazini ustalıkla kullanmayı çok iyi bilmiştir. Dikkatleri yeni programına çekmek için de kimlere sallaması gerektiğini son derece iyi tespit etmiş. Eski FETÖ'cülerin talk show kahramanı olduğundan bahsedince Onur Baştürk’ün, “İyi de Okan, bunlardan sıkılmadık mı? Son iki aydır hep bunlar televizyonda zaten” sorusuna şöyle cevap veriyor: “Ama bu saatten sonra Demet Akalın’a bir dönüş olmaz. Çünkü bu kadar yoğun siyasi bombardımanın en azından bilinçleri bir post Tarkan haline getirmesi lazım. Ben hâlâ görüyorum, yazın kafalar fazla çalışmıyor, kafalar tatilde, cuppa cuppa tamam... Tarkan kendini geliştirmedi diye siz de kendinizi geliştirmemek zorunda değilsiniz.”

Süslü kelimelerle hem ona buna sallayıp dikkat çekmek hem de kafa karıştırmak Bayülgen için çocuk oyuncağı. Kafası karışan Baştürk “Post Tarkan ne?” diye soruyor doğal olarak, “Murat Boz, Tarkan, Demet Akalın falandan sonrasına baktığın zaman, eğer bağımsızlar bunların yerini dolduracaksa, bunlar entelektüel tipler olacak. Aslında seyircinin talebi de bu. Dolayısıyla siyasi talk show yapmayacağım ama içinde doğal olarak siyaset olacak. Çünkü 15 Temmuz bence sokaktaki adamın inisiyatif aldığı ve politikacıları geride bıraktığı bir olaydı. Artık politikacının halka bir şey anlattığı değil, tam aksine politikacının halka yalakalık yaptığı bir dünyadayız. Herkeste şu an bir 15 Temmuz ruhu... Tamam abi, kültürel olarak yaşatalım o zaman. Dolu dolu yaşatalım. Sadece FETÖ’ye küfrederek olmaz” cümleleriyle siyasi tavrıyla ilgili de üstü kapalı bir mesaj veren Bayülgen, röportajın misyonunu böylece tamamlamış oluyor.

Bayülgen’in röportajda bilinmeyen herhangi bir yönünün bulunmadığını iddia ettiği ve sık sık diline doladığı Demet Akalın’dan cevap gecikmedi tabii.

Lafını esirgediğine şimdiye kadar hiç tanık olmadığımız Akalın, bununla da kalmadı. Okan Bayülgen’in konuk olduğu bir televizyon programında Kenan Doğulu ve Beren Saat çiftini yavru köpeklere benzetmesine de tepki gösterdi.

Okan Bayülgen artık bir marka. Bu açıklamalarla kendini geliştiremediğini iddia ettiği Tarkan’dan ne farkı kaldı ki? Ya günceli yakalayan ve dinamik kalan insanlara saygı göstereceksin ya da ben öyle değilim diyerek daha oturaklı demeçler vereceksin diye sormazlar mı adama? Yanlış anlaşılmasın, eleştirilerinin ya da açıklamalarının içeriğiyle hiç ilgilenmiyorum. Rahatsız edici olan davranışlarındaki tutarsızlığı. Yıllarca memelerle show yapmış bir insan kendini geliştirmekten bahsedince, biraz ironik olmuyor mu? :)

Okan Bayülgen’den Bilindik Numaralar

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.