Obama'dan Türkiye Açıklaması

Oğuz Taktak 02.09.2016

ABD Başkanı Barack Obama, G20 zirvesi öncesinde açıklamada bulundu.

G20'nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, dünyanın en büyük 20 ekonomisini oluşturan G20 üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı yıllık olağan toplantıların 11'incisi, G20'nin dönem başkanı Çin'in ev sahipliğinde 4-5 Eylül 2016'da Hangzhou kentinde gerçekleştirilecek.

Zirvede, güçlü, sürdürülebilir, dengeli ve kapsayıcı büyüme hedefine yönelik yürütülen çalışmaların gözden geçirilmesi, uluslararası ticaretin güçlendirilmesi, küresel barış, istikrar ve ekonomik büyümeyi doğrudan etkileyen terörizm ve sığınmacı krizi gibi konular ele alınacak.

G20 Liderler Zirvesine Cumhurbaşkanı da katılacak. Cumhurbaşkanı ve Obama'nın, zirve kapsamında ikili görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Obama'dan Türkiye Açıklaması

ABD Başkanı Barack Obama, G20 zirvesi öncesinde açıklamada bulundu.

Obama, 15 Temmuz yaşanan darbe girişimiyle ilgili, "Türkiye politik ve sivil bir deprem yaşadı' diye konuştu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye ile ABD arasında güvenlik konusundaki ilişkilerde azalan bir etki olmadığını belirten Obama, "Turkiye güçlü bir NATO müttefiki olmayı sürdürüyor' dedi ve önemli bir müttefik olduğunu vurguladı.

Obama, Cumhurbaşkanı ile, 4 Eylül'de bir araya gelecek.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.