Obama, Orlando Katliamında Can Verenlerin Aileleriyle Buluştu

Defne Taktak 17.06.2016

ABD Başkanı Obama, kurbanların aileleri, saldırıdan kurtulanlar ve bölgede görev yapan güvenlik güçlerinin yetkilileriyle bir araya geldi.

ABD Başkanı Obama ve yardımcısı Joe Biden, geçen pazar günü gerçekleşen Orlando katliamında hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret etti.

Obama, Orlando Katliamında Can Verenlerin Aileleriyle Buluştu

Obama, tüm ülkenin yeniden birlik olması gereken bir günde Orlando'ya geldiğini vurgulayarak, saldırıda hayatını kaybeden insanların aileleri için "Onlar bizim ailemiz, onlar Amerikan ailesinin bir parçası" dedi.

Obama, sabah saatlerinde Washington'dan Orlando'ya geçti ve önce Amway Center'da kurbanların aileleri, saldırıdan kurtulanlar ve bölgede görev yapan güvenlik güçlerinin yetkilileriyle bir araya geldi. Ayrıca katliamın meydana geldiği "Pulse" isimli gece kulübünün çalışanlarıyla da görüştü. Ardından, olayda hayatını kaybedenlerin anısına Phillips Center'da oluşturulan geçici anıtı ziyaret etti. Geçici anıta çiçek koyan Obama, tüm ülkenin bu trajediden çok derinden etkilendiğini de yaptığı konuşmada ifade etti.

Son zamanlarda Amerika'da yaşanan terör olaylarının, yine Amerikan vatandaşları tarafından gerçekleştirildiği konusuyla ilgili olarak ise, bu kişilerin internet üzerinden belli terör gruplarından ilham alarak saldırı silahlarına kolayca ulaşabilmelerinin, üzerinde daha çok düşünmeleri ve tedbir almaları gereken bir sorun olduğunu belirtti.

Obama, silah satışıyla ilgili daha katı kurallara ihtiyaç olduğunu belirtirken "Saldırı silahlarına kolay erişimi savunanların şimdi bu ailelerle buluşması gerekir" diye de ekledi.

Kaynak: AA


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.