O Hep İstediğiniz Bisiklet, Hem De Elektrikli!

Mehmet Berkay Önen 22.06.2016

Şehrin yokuşlarını, şoförlerini ve trafiğini bir anlığına unutun. Kendinizi bu bisikletin üzerinde hayal edin.

İstanbul’da bisiklet kullanmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Yokuşlu yolları, bisikletliye pek de saygısı olmayan şoförleri ve sıkışık trafiği ile beraber düşünüldüğünde İstanbul, pek de bisiklet dostu bir şehir sayılmaz. Keza, Türkiye’nin diğer şehirleri de bu konuda çok başarılı değiller. Amsterdam menşeli üretici Vanmoof’un yeni bisikleti kaba şoförlerimize bir çare olamasa da İstanbul’da bisiklet kullanmayı daha kolay hale getirebilir.

Vanmoof’un geliştirdiği bu yeni bisiklet tasarımında bir adet de elektrikli motor bulunuyor. Full şarj ile 50-120 km arasında bir yol katedebilen bu motor, siz pedal çevirirken daha az yorulmanızı sağlıyor. Özellikle yokuş çıkarken devreye giren motor sayesinde engebeli yollarda da kendinizi hırpalamadan bisiklet kullanabilirsiniz.

O Hep İstediğiniz Bisiklet, Hem De Elektrikli!

Bisikletin en önemli özelliklerinden biri de dışarıdan bakıldığında elektrikli olduğunun anlaşılamaması. Her ne kadar tasarım açısından fütüristik detaylar taşısa da özünde klasik bir bisiklet tasarımından çok da uzak olmayacak şekilde düşünülen Vanmoof ayrıca metal kasasının içerisine gizlenmiş bir de takip cihazı içeriyor. Olur da bisikletinizi çaldırırsanız, cep telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak nerede olduğunu bulabilir, polis amcalarla beraber gidip çalınan bisikletinizi geri alabilirsiniz.

O Hep İstediğiniz Bisiklet, Hem De Elektrikli!

Bisiklet güvenliği konusunda kendisine çok güvenen şirket, çalınan bisikletinizi iki hafta içerisinde size geri getiremezlerse yenisini vermeyi dahi taahhüt ediyor. Cep telefonu uygulamasıyla kontrol edebildiğiniz kilit ise bisikletin teknolojik olan başka bir yanı.

O Hep İstediğiniz Bisiklet, Hem De Elektrikli!

Elektrikli versiyonları 2.000 Amerikan Doları civarında satılan Vanmoof marka bisikletler henüz ülkemizde satışta değil. Ama, Türkiye’ye benzer fiyatlarla girmeye çalışırlarsa “ben o paraya araba alırımcılar” ile başları derde girebilir, bizden söylemesi.

Berkay Önen


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.