Insanity Workout

Ali İhsan Kaya 31.08.2016

Sadece kendi vücut ağırlığınızla yapacağınız fitness tarzı ile tanışın.

Insanity workout, çok yoğun bir tempoda yapılan, yaparken herhangi bir fitness aletine ihtiyaç duymadığınız 60 günlük bir program. Temposu o kadar yoğun ki, bu programa ayak uydurmak gerçekten çok zor. Zorluğundan da anlaşılacağı üzere sonuçlarını oldukça hızlı ve etkili olarak alıyorsunuz. Sizlerle paylaştığımız önce-sonra fotoğrafından da anlaşılacağı gibi, 60 günde insanity workout ile şekle girmek ve hatta ötesine geçmek mümkün.

Insanity workout çok ağır bir kardiyo egzersizi olduğu için vücudunuzu oldukça zorluyor. Bu nedenle kalp, akciğer ve damar rahatsızlığı olan insanların bu programı uygulamaları pek de sağlıklı karşılanmıyor. Bu programı uygulamak için videoları takip edebileceğiniz bir video oynatıcıya ve 5-6 metrekarelik bir alana ihtiyacınız var. Spor geçmişi olmayan insanların birinci günden pes etmeleri oldukça sık görülen bir durum. Eğer insanity yapmaya karar verdiyseniz, öncesinde biraz kondisyon hazırlığı yapmanızda fayda var.

Insanity Workout

Özellikle kısa sürede büyük kilolar vermek isteyenler için öneriliyor. Programa devam edebilen insanlar bu kilo kaybını kolayca(!) başarabiliyorlar. İlk günlerde kas ağrılarından mumyaya döneceğinize emin olabilirsiniz. Fakat devam edin ve farkı hissedin. İlk gün programı tamamlayamasanız bile dayanabildiğiniz sürenin her geçen gün arttığını göreceksiniz. Antrenman sırasında nabzınız çok yüksek olduğu için antrenmandan sonra da yağ yakmaya devam ediyorsunuz. Bu programla 60 günün sonunda 20 kilogramdan fazla kilo veren insanların sayısı oldukça fazla.

Insanity Workout

Videolarda ne zaman nefes almanız gerektiği eğitmen tarafından söyleniyor. Bu komutlara uymak işinizi kolaylaştırabilir. Egzersizlerin kesinlikle dolu mide ile yapılmaması gerekiyor. 60 günlük egzersiz süresince protein ağırlıklı beslenmeniz, hızlı sonuç almanızı sağlar. Bu sporu yapan insanlar kendilerini motive etmek için yaptıkları egzersizleri etrafındaki insanlarla paylaşmayı seviyor. Siz de kendinize bunun gibi bir motivasyon üretebilirsiniz.

Haydi kolay gelsin.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.