No Man’s Sky – Evrenin Keşfi

Serdar Demireren 20.08.2016

Oturduğunuz yerden evreni keşfetmeye, uzay yolculuğu yapmaya, daha önce kimsenin ayak basmadığı gezegenlerin merkezine inmeye hazır mısınız?

2013 yılında üzerinde çalışmalara başlandığı duyurulan ve geçtiğimiz hafta hem Playstation hem de Windows bilgisayarlar için satışa sunulan No Man’s Sky ile artık oturduğunuz yerden uzayda seyahat etmek mümkün.

Oyun motoru tarafından geliştirilen, birbirinden tamamen farklı tam 18,446,744,073,709,551,616 (18 kentilyon) gezegenin bulunduğu bilim kurgu oyununda, daha önce keşfedilmemiş gezegenleri ve yaşam biçimlerini keşfedebilir, ticaret yapabilir, savaşabilir ve bir gezegenden diğerine gezebilirsiniz. Sadece gezegen sayısını bile düşündüğünüzde dikkatleri üzerine çeken oyunda, ilk 24 saatte tam 10 milyon farklı tür keşfedilmiş.

No Man’s Sky – Evrenin Keşfi

Savaşçı olup dostlarınızla birlikte gireceğiniz savaşlarda ele geçireceğiniz galaksilerden ganimetler elde edebileceğiniz gibi, sakin bir uzay yolcusu olmayı tercih edip sadece ticaretle de ilgilenebilirsiniz. Ancak ticareti seçseniz bile uzay korsanlarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

No Man’s Sky – Evrenin Keşfi

Fakat oyuncular sadece ganimetlerin peşinde değil. Birçok oyuncu No Man’s Sky'ı sadece gezmek ve gezegen keşfetmek için oynuyor. Bu kitle de hiç azımsanacak sayıda değil ve bu No Man’s Sky’a farklı bir bakış açısı daha kazandırıyor.

No Man’s Sky her ne kadar şimdilik bazı teknik sorunlar yaşasa ve bazı kesimler tarafından yetersiz bulunsa da oyun motoru tarafından geliştirilen birbirinden tamamen farklı 18 kentilyon gezegen düşünüldüğünde, “emeğe saygı” demeyi ihmal etmemek gerek. Özellikle her geçen gün hayatımıza bir adım daha kabul ettiğimiz “Sanal Gerçeklik” ile birlikte, No Man’s Sky gibi devrim yaratmaya çalışan, cesur uygulamalar ve oyunların değeri daha da artacak.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.