Nissan Ailesinin Yeni Üyesi GT-R İçin Bir İnceleme Daha!

Oğuz Taktak 27.04.2017

Daha önce Birleşik Krallık versiyonunu gördüğümüz yeni Track Edition, 2017 New York Otomobil Fuarı'nda Amerikan versiyonu ile tanıtılacak.

Nissan GT-R'ın giriş modeli Touring ile hırçın Nismo arasında bariz bir boşluk vardı. Japon üretici, 2017 New York Otomobil Fuarı'nda Amerikan versiyonunu tanıtacağı Track Edition seçeneğiyle bu aralığı dolduracak. A.B.D. fiyatı 109,990 $ olan GT-R Touring'den 18,000 $ fazla ödeyerek Nissan'ın yeni GT-R modeline sahip olabiliyorsunuz. Ortanda model çamurluklarını, 20 inç çaplı dövme alüminyum jantlarını, karbon fiber arka kısmı ile süspansiyon ayarlarını ağabeyi Nismo'dan almış.

Nissan Ailesinin Yeni Üyesi GT-R İçin Bir İnceleme Daha!

Nissan, işleri daha da iyi hale getirmek için gövdeyi saran Recaro koltuklara ev sahipliği yapan kabinde kırmızı ve siyah tonlarına yer vermiş. Makyajlı GT-R'ı temel alan Track Edition versiyonunun standart donanım listesi bir hayli uzun. Elden geçirilmiş bilgi eğlence sistemine ev sahipliği yapan 8" boyutundaki ekran navigasyon ve mobil uygulamaları görüntüleyebiliyor. Araç sahipleri acil servis çağrısında bulunabilmenin yanı sıra çalınma durumunda otomobilin yerini tespit ve takip edebilecekler. Geri görüş kamerası, Bose ses sistemi ve titanyum egzoz sistemi bahsettiğimiz uzun listede yer alıyor.

Nissan Ailesinin Yeni Üyesi GT-R İçin Bir İnceleme Daha!

2017 Nissan GT-R Track Edition, Touring modelindeki çift turbolu, 3.8 litrelik V6'nın aynısını kullanıyor. Güç ve tork değerleri giriş paketiyle aynı - 565 bg ve 635 Nm. Üretilen bu güç ve tork, 6 ileri sıralı ve çift kavramalı vites kutusu vasıtasıyla yola aktarılıyor.

Daha agresif bir gövdeye ve 600 bg güce sahip Nismo'nun fiyatı ise 174,990 dolar!

Nissan Ailesinin Yeni Üyesi GT-R İçin Bir İnceleme Daha!

Yaz aylarında sipariş alımları başlayacak olan GT-R Track Edition, yukarıda söylediğimiz gibi 127,990 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Sınırlı sayıda üretilecek olan aracın Eylül 2016'da tanıtılan Birleşik Krallık versiyonunun fiyatı ise yaklaşık 92 bin sterlindi.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.