Nintendo'dan Yeni Oyun Konsolu: Switch

Mehmet Berkay Önen 21.10.2016

Yılların konsol ve oyun üreticisi Nintendo karşımıza bu sefer devrimsel bir ürünle çıkıyor.

Oyun oynamak eskiden sadece çocukların tekelindeyken artık her yaştan insanın ilgisini çeken bir hobi haline dönüştü. Atari'ler ile başlayan yolculuk ardından Play Station ve XBox ile devam etti. Bilgisayarlardan hiç bahsetmiyoruz bile. E hal böyle olunca büyüse dahi oyun oynamayı bırakmayan bir nesil ortaya çıktı. Siz hangi platformda video oyunlarınızı oynamayı tercih edersiniz bilemiyoruz ama oyun konsolları kolay kullanımları, fazlaca oyun bulabilme seçeneği ve bilgisayarlara göre görece uygun fiyatları dolayısıyla son yıllarda iyice yükselişe geçti. Mobilite ile bağlanılabilirliği aynı cihazda buluşturabilmeyi başaran, yazımıza konu bu ürün ise bildiğiniz konsollardan biraz farklı.

Arkasında Mario'yu yaratan şirket var

Ülkemizde bir oyun konsolu üreticisi olmasından daha ziyade efsane oyun Mario'nun yaratıcısı olarak bilinen şirket Nintendo, önümüzdeki sene piyasaya çıkması planlanan yeni konsolu Switch'i dünyaya tanıttı. Aynı cihazda hem taşınabilir bir oyun konsolu hem de televizyona bağlanabilen yerleşik video oyun sistemini sunabilen Switch bütün dünyadan oyun severler tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

Hibrit bir oyun konsolu

Şirket şimdilik teknik ayrıntılar hakkında fazla bir bilgi sunmasa da tanıtım videosu aslında birçok soruya cevap verir nitelikte. Özünde tek bir ana üniteden oluşan Switch farklı eklentiler ile kombin edilerek çeşitli özellikler kazanabiliyor. Bir tablet görünümünde olan ana üniteye bağlı olarak gelen iki oyun kolu, tek kişilik oyunlarda yeterli oluyor. İstenirse bir çerçeve gibi masa üstünde dik de durabilen Switch, çıkarılabilen kolları sayesinde farklı bir oyun deneyimi sunuyor. Sağda ve solda olmak üzere iki adet oyun kolu bulunduğu için arkadaşınızla beraber de oynayabileceğiniz Nintendo Switch, internet üzerinden çok oyunculu sistemlere de olanak tanıyacak.

Nintendo'dan Yeni Oyun Konsolu: Switch

Mart 2017'de piyasaya sürüleceği söylenen Switch'in fiyatı henüz belli değil. Ama Wii U ile istediği başarıyı yakalayamayan Nintendo bu yeni konsol ile kendinden daha bir emin gözüküyor. Yanına partner olarak Activision, EA, Unity ve Konami gibi dünyanın en büyük oyun üreticilerini de alan şirket bu sefer turnayı gözünden vuracak gibi gözüküyor. Fakat, dereyi görmeden paçayı sıvamamakta fayda var. Zira, oyun konsolunun piyasaya çıkış fiyatı, oyunların erişilebilirliği ve cihazın kalitesi konusunda herhangi bir bilgi sahibi değiliz.

Nintendo Switch hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenleri buradan alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.