İngiltere Tetikte

Ezgi Özkurt 03.08.2016

İngiltere, terör tehdidine karşı güvenliği sağlamak için, gerekli güvenlik önlemlerini alıyor.

İngiltere Tetikte

İngiltere, Avrupa'da geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırılarının ardından ülkedeki terör tehdidini yükselterek kamu güvenliğini sağlamak amacıyla sokaklarda silahlı polis güçlerini görevlendirme kararı aldı.

Bugünden itibaren İngiltere ve Galler'de ekstra 600 silahlı polis gücü başkent Londra başta olmak üzere çeşitli kentlerde konuşlandırılacak.

Halkın güvenliği önemli.

Londra Emniyet Müdürü Sir Bernard Hogan Howe, Avrupa'daki saldırıların ardından silahlı polis güçlerinin kalabalık ve iyi bilinen yerlerde bulundurulacağını; söz konusu güvenlik tedbirinin hem halka güven vermek ve saldırı potansiyeli olanları tespit etmek üzere alındığını kaydetti.

"Eğer olursa değil, ne zaman?"

Sir Bernard geçtiğimiz pazar günü The Mail on Sunday gazetesine yazdığı makalede, İngiltere'de terör tehdidinin yüksek olduğunu, üzerinde durulması gereken noktanın 'eğer olursa değil, ne zaman olacağı olduğu'nu aktarmıştı.

Olduktan sonra değil, olmasını engellemek için çalışıyorlar.

Almanya, Fransa ve Belçika'daki terör saldırılarından sonra bu saldırıları yok saymanın aptallık olacağını söyleyen Sir Bernard, İngiltere'ye saldırı tehdidinin oldukça yüksek olduğunun altını çizerek İngiltere'nin ''korku duygusu''na sahip olduğunu söyledi.

Londra Emniyet Teşkilatı geçtiğimiz ocak ayında ekstra 600 silahlı polisi daha eğiterek başkentteki ağır silahlı polis sayısını 2 bin 800'e yükseltti.

Terörizm Analiz Merkezi'ne (JTAC) göre İngiltere'de uluslararası terörizm tehdidi ''şiddetli'' yani ''büyük olasılıkla'' olarak açıklandı.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.