Neskafe Neden Dünyanın En Kötü Kahvesi Değil?

Yutgitsin Ekibi 29.05.2018

Evet, Chemex’çiler, 3. dalga kahveciler, Aeropress’çiler, cold brew’cular filan bizi ipe çekecek, farkındayız. Ama önce bizi bir dinleyin.

Başlıkta Neskafe dedik ve bu kullanımın yanlış olduğunu biliyoruz. Bundan sonra granül kahve diyeceğiz.


Peki granül kahve, neden sandığınız kadar kötü bir şey değil?1 – Granül kahve, filtre kahve değildir:Filtre kahve ve granül kahveyi, şık bir burgercide yediğiniz el yapımı gurme burger ve McDonald’s burgeri gibi düşünün. Kalitesi asla aynı olamaz ama ikisinin de ayrı ayrı gideri var. Hızlı, pratik bir çözüm aradığınızda Mc Donald’s nasıl burger gazınızı alıyorsa, granül kahve de kahve gazınızı alabilir.


Ama beklentinizi ayarlı tutun. Gidip Neskafe’den kedi kakasından süzülmüş Brezilya kahvesi aroması beklemeyin. Gerçekçi olun.2 – Tadı kendine göre okeydir:Piyasada bin çeşit granül kahve var. İddia ediyoruz, arasından biri mutlaka size de okey gelecek. Yalnızca denerken birkaç fincan gerçekten çok kötü kahve içmeyi göze almanız lazım.3 – Tadı her zaman okeydir:Size okey gelen kahveyi buldunuz mu? İşte o kahve sonsuza kadar okey kalacak. Tadı hiç değişmeyecek. Ona zor günlerinizde güvenebileceksiniz. Öte yandan üçüncü dalga kahvecinizin kalitesi, çekirdeklerini bir değiştirmeye bakar. Maceraya gerek var mı gözünüzü sevelim?4 – Ucuz mu ucuzdur:Üçüncü dalga kahvecisinden bir fincan fiyatına, 30 fincanlık bir kavanoz alabilirsiniz.5 – Kolaydır:Evde özel ekipmanınız olmadan bir kahve demleyin bakalım, neye benziyor. Oysa granül öyle mi? Dost granül, kötü gün dostu granül.


İçiniz, içiriniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.