Nerede Bu Thor?

Onur Arslan 01.09.2016

Avengers birbirine düşmüşken, Thor hangi cehennemde olabilir?

2016 yazının en çok beklenen filmlerinden olan ve çoğunlukla beklentileri de doyuran Captain America: Civil War filmi hepimizin malumu. Hatta daha birkaç gün önce bu yine bu sitede bu filme dair bir güzelleme de okumuştuk. Film, koskoca bir Marvel Süper Kahraman evreninin en çok bilinen üyelerini bir araya getirmiş, adından da anlaşılacağı üzere, birbirine kırdırmış, her Marvel yapımı gibi cevapladığı sorulardan daha çoğunu ardında bırakarak bizi, yeni filmleri beklemek üzere merak içinde bırakmıştı.

Nerede Bu Thor?

Civil War, daha önce ayrı ayrı filmleri yapılan ya da ilerleyen dönemde yapılması planlanan pek çok süper kahramanı da sinema izleyicisine tanıtmıştı. Bunlardan Ant-Man, Spiderman, Black Panther gibi karakterleri, ilerleyen dönemde daha çok görebileceğiz (gönül ister ki, Deadpool denen serseri -adeta bir Çinçin, Hacı Hüsrev bebesi - de bu ekibe dahil olsun, ama malum isim hakları 20th Century Fox'ta). Lakin Avengers takımının 2 önemli üyesini bu iç çekişmede görememiştik hatırlarsınız. 'ün canlandırdığı Thor ile 'nun canlandırdığı (ve benim favori süperim) Hulk, Avengers'ın yetki karmaşasından uzak kalmışlardı. Hadi Hulk'ın, daha doğrusu Bruce Banner'ın, yeşile dönüştüğü zaman kontrolü yitirdiği için, insanlara zarar vermemek adına hem çizgi romanlarda hem de eski filmlerde zaman zaman ıssız bölgelerde saklanarak yaşamışlığı var. Peki, filmlerinde şan ve şöhret delisi olarak çizilen Nordik tanrı Thor, takım arkadaşları birbirlerini yerken nereye gitmiş olabilirdi? Yanıtı geçtiğimiz günlerde Marvel kısa bir parodi belgesel ile (mockumentary) duyurdu: Avustralya'ya dinlenmeye gitmiş. Hatta kendine sıradan bir ev arkadaşı bulup sıradan hayata karışma çalışmaları da yapmaktaymış.

Tabii ki şaka bir yana, yukarıda izlediğiniz video, Civil War filminin son çıkan Blu-Ray'ine eklenmiş bonus görüntülerinden sadece biri. Ayrıca bu ikiliyi, önümüzdeki sene Thor: Ragnarök filminde galaksiler arası bir çatışmanın tam kalbinde izleyebileceğiz.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.