"Nefret Tohumları Saçan Irkçı Görüşler Terk Edilmeli."

Ezgi Özkurt 15.07.2016

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Fransa'da yaşanan terör olayıyla ilgili açıklama yaptı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Fransa’nın Nice kentinde Ulusal Bağımsızlık Günü’nü kutlayan halka karşı girişilen kanlı saldırıyı kınayarak lanetledi.

İnsanlığa, uygarlığa, halkların kardeşliğine yönelen terörist saldırıların bu sonuncusunun Fransa’da Ulusal Bağımsızlık Günü’ne denk düşmesinin dikkatlerden kaçmaması gerektiği vurgulanan TGC'nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi.

“Günümüzde terör, bütün dünya ülkelerini tehdit eder bir salgın hastalık niteliğine bürünmüştür. Din duygularını sömüren, cehaleti kullanan ve bunlardan rant sağlayan çetelerin, bireyleri korkutmak ve sindirmek amacıyla böylesi saldırıları gerçekleştirdikleri açıktır. Terörle mücadelenin ancak bütün kurum ve kuralları işleyen bir demokrasi ile önlenebileceğini düşünüyoruz. Nefret tohumları saçan ırkçı görüşlerin terk edilmesi, halkların terör tehlikesine karşı şeffaf bir biçimde aydınlatılmasının bu mücadelede yararlı olacağına inanıyoruz. Terör bahane edilerek temel hak ve özgürlüklerin kısılması, basın özgürlüğünün denetim altına alınması ve düşünceyi ifade özgürlüğünün engellenmesi gibi çarelere başvurmanın terörü engellemekten çok terörist faaliyetlere yardımcı olacağını da göz ardı etmemeliyiz. Bütün Fransız yurttaşlarının, özelde Nice halkının acısını yürekten paylaşıyoruz.”

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.