Ne Güzel İnsansın Sen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar!

Defne Taktak 04.10.2016

Özcan Işıklar, sokak canlarını zehirlemesini söyleyen vicdansıza öyle bir kapak yaptı ki, hayvan severler olarak içimizin yağları eridi.

Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü.

Ben de bugüne özel size güzel, yaşanmış bir hikaye anlatacağım. Hikayemizin baş kahramanı Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar. Bir de kötü karakter var. Kendisi bir hayvan düşmanı.

Hayvan düşmanları her yerde.
İnanın, onlarla her gün karşılaşıyorsunuz. Sorsanız "Yaratılanı severler yaratandan ötürü." Ama onlar için "yaratılan" yalnızca kendilerinden ve çocuklarından ibarettir. Yaşamın bir hak olduğunu, sokak canlarının sırf kendi keyifleri için öldürülemeyeceğini anlamaları pek de mümkün değildir. Yolda bir köpek görmesinler... Ya tekmelerler, ya işkence ederler, ya zehirlerler. Çünkü onların da bir canı olduğunu, onların da aynı insanlar gibi acı çektiklerini anlamaları mümkün değildir.

Günlerden bir gün, yine bir hayvan düşmanı Twitter kullanıcısı, hayvansever belediye başkanı Özcan Işıklar'a bir mention atar.

Hayvan düşmanı kullanıcı, yazdığı tweet'te şöyle der belediye başkanına:

Ne Güzel İnsansın Sen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar!

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama bu tipler her zaman verecekleri bir oyun, bir hayvanın yaşamından daha değerli olduğunu düşünürler. Sanırlar ki verecekleri bir leş oy, güzel gözlü bir sokak köpeğinin canından daha kıymetlidir.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da bu hayvan düşmanının canice önerisini görünce kendisine bir cevap verme ihtiyacı hissetti. Kim hissetmez ki? Şuna bakar mısınız?

Ardından Işıklar, okuyunca gözlerimizi dolduran, içimizin yağlarını eriten, hayvan düşmana adeta kapak üstüne kapak yapan, her kelimeyle hayvan düşmanına insanlık dersi veren şu cevapları verdi:

Bu güzel hareketiyle kalbimizin orta yerinde cumhuriyet kuran Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a teşekkür ediyoruz.

Başkanım, adamsınız!

Bu kapaktan sonra hayvan düşmanı kullanıcı yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlamış. Herkesten, böyle bir vicdansızlığı aklından geçirdiği için özür dilemiş. Onun gibi vicdansız ve yaşam haklarına saygısız, kısacası "önemsiz" birinin oyu ile bir canlının hayatının asla bir tutulamayacağını anlamış. Her canlının kendisi gibi duyguları ve hisleri olduğu kafasına dank etmiş. İnançlarını tekrar gözden geçirmiş. İnançlarını tekrar gözden geçirince görmüş ki, yaşam kutsalmış.

Sonra yaptığından çok utanarak hesabını kapatmak durumunda kalmış...

DEMEYİ ÇOK İSTERDİK ANCAK, muhtemelen başkanın yaptığı kapaktan hiçbir şey anlamadı ve üzerine gidildiğini düşündüğü için hesabını kapattı. Birkaç gün sonra tekrar bir hesap açar nasılsa. Bu arada günlük hayatında hayvanlara neler yapacağını düşünemiyoruz, düşünmek istemiyoruz.

Böyle düşüncesiz, böyle vicdansızların, hayvanlara işkence yapan, onları acımasızca öldürenlerin hukuk karşısında cezasız kalmasını istemiyoruz.
Cezalandırılmalarını talep ediyoruz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.