Müzikallerden Festivallere, Zorlu PSM’de Yeni Sezon Başlıyor

Taner Turna 17.09.2016

Müzikal tarihinin kült eseri West Side Story’den Chick Corea'nın onurlandıracağı caz festivaline uzanan geniş programı ile Zorlu PSM yeni sezonu açıyor.

Farklı sanat türlerini bir arada sunan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, 4. sezon programını duyurdu. Birçok farklı müzik türünün iki gün boyunca ziyaretçilerle buluşacağı MIX - “Seslerarası bir deneyim”de kurulacak plak, bit pazarı ve sergilerle tam bir festival havası yaşatılacak. Bu festival ile Zorlu PSM, yeni sezonuna başlamış olacak.

West Side Story Mart 2017’de Zorlu PSM’de

Büyülü prodüksiyonları ve akıl almaz dinamizmi ile izleyicilerin başını döndüren müzikaller, yeni sezonda da Zorlu PSM sahnesine konuk olmaya devam edecek. “Modern Romeo ve Juliet” olarak tanımlanan West Side Story, 1-18 Mart tarihleri arasında görkemli sahnesi, hayran bırakan koreografileri ve unutulmaz şarkılarıyla Zorlu PSM’ye konuk olacak.

Cazdan funk’a, blues’dan etnik melodilere

Zorlu PSM yeni sezonunda farklı müzik türlerinin yetenekli temsilcilerine kapılarını açacak. 4. sezonda Zorlu PSM’nin konuk edeceği isimler arasında; dünyanın en hızlı “piyano çalan insanı” unvanına sahip Lubomyr Melnyk ile elektronik müzik sahnesinin çağdaş müzisyeni Fennesz (4 Kasım), doğunun etnik müziği ile batı melodilerini harmanlayan Mark Eliyahu (5 Kasım), elektronik müziğin çığır açan projesi Moderat (11 Kasım), 6 kez Grammy Ödülü'ne aday gösterilen ünlü caz gitaristi Mike Stern önderliğinde birbirinden usta caz müzisyenlerinden oluşan grup Mike Stern & Dave Weckl Band (3 Kasım), kendi pop cumhuriyetini ilan eden Kadebostany (4 Kasım), 9 Grammy Ödülü'ne sahip gitar virtüözü Jose Feliciano (29 Kasım) ve son dönemin en çok merak edilen grubu Weval (10 Aralık) yer alacak.

Kült Filmlere Saygı Duruşu: Movies in Concert Serisi

Geçtiğimiz sezon Lord of the Rings in Concert ile film müziklerinin canlı seslendirildiği muhteşem Movies in Concert’i bizlere tanıtan Zorlu PSM, yeni sezonda da bu muhteşem seriye; Titanic Live (28-29 Ekim), Amadeus Live (24-25 Şubat), Aliens Live (22-23 Nisan 2017) ve Lord of the Rings in Concert - The Two Towers (20-21 Mayıs 2017) gibi eserlerle devam edecek.

Zorlu PSM içinde yeni bir mekan doğuyor: STUDIO

Birçok farklı sahnenin bir arada olduğu Zorlu PSM’de yeni sezonda STUDIO isminde yeni bir mekan daha doğuyor. Genç, değişken, dinamik ve nabız tutan bir mekan olarak tanımlanan STUDIO, DJ performanslarına, alternatif ve genç yeteneklerin konserlerine ev sahipliği yapacak. STUDIO, ayakta 600 kişi ağırlanabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.