Mutfağınızda Hemen Bugün İhtiyacınız Olan Profesyonel Araçlar

Yutgitsin Ekibi 10.10.2017

Şimdi çeyiz mağazasından alınmış o teflon tavayı bırakın ve profesyonel mutfak ürünleri satan mağazaların hayatınıza katacağı ucuz ve pratik çözümleri keşfedin.

Eğer mutfağa biraz meraklıysanız ve alışverişinizi büyük zincirlerden, AVM’lerden, hatta marketlerden yapıyorsanız yanlışlardasınız. Profesyonel mutfak malzemelerinin satıldığı mağazaları keşfedin. Aklınız çıkacak. Nelere mi?


Kesme tahtalarına:İlk yıkamada şişecek bir bambu kesme tahtasına vereceğiniz para ile kestiğiniz malzemeye göre renk kodu vereceğiniz ağır, sert ve kaymaz dört tane plastik kesme tahtası alabildiğinizi görünce epey şaşıracaksınız.Ucuz bıçaklara:Bir çeyizciden sadece şef bıçağı alabileceğiniz paraya üç bıçak bir de satır alabileceğinizi duyduğunuzda siz:

Çırpma kaplarına:Ya da endüstrideki isimleri ile mayonez tenceresi. O kadar çok çeşit paslanmaz çelik çırpma kabı ile karşılaşacaksınız ki, plastik kaplarla geçen günlerinize içiniz gidecek.Saklama kaplarına:Ya da endüstrideki adları ile küvetler. Çeşit çeşit, boy boy, iç içe geçip kolayca saklanan bu küvetler, mutfağa bakış açınızı değiştirebilir. Çok lazım olduğunu bildiğiniz halde bir türlü girişemediğiniz mizanplas’a giriş yapmanıza sebep olabilir.Ucuz tencereler, tavalar, sosluklara:Kalın tabanlı, fırına giren saplı, elinize aldığınızda ağırlığı ile size güven veren, ister çelik ister teflon tavaların çeşitliliği (ve fiyatlarının uygunluğu) başınızı döndürecek. Aslında minik birer tencerecik olan sosluklarla tanışınca, iki tanesi bulaşık makinenizi dolduran tencerelerle aranıza dağlar girmiş gibi hissedeceksiniz.Havlulara:Ya da endüstrideki adıyla torşonlara. Kurulamak için kullanılır, sıcak sapları tutmak için kullanılır, dökülenleri silmek için kullanılır, sunum sırasında tabak temizlemek için kullanılır. Ve kendileri muh-te-şem-dir!Kaynak: Serious Eats

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.