Muhalifler Ortak Hareket Kararı Verdi

İnci Vardar 04.07.2016

Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ yazılı bir açıklama yaptı.

MHP'nin muhalif kanadını oluşturan Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ gerçekleştirdikleri toplantı sonrası ortak bir yazılı açıklama yaptı. ''Hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz ve kurultayımızı yapacağız'' diyen muhalifler, haklı ve meşru değişim talebinin son günlerde çeşitli yollarla engellenmek istendiğinin açık şekilde görüldüğünü belirtti.

Açıklamada, Çağrı Heyeti tarafından 19 Haziran'da düzenlenen büyük kongrenin, Türkiye'nin dört bir yanından gelen delegelerin iradesini ortaya koymasına rağmen, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından alınan tedbir kararı ile yok sayılmak istendiği savunuldu.

Muhalifler Ortak Hareket Kararı Verdi

10 Temmuz'da yapılacağı ilan edilen seçimli kurultayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından iptal edilmesini üzüntü verici bulduklarını bildiren muhalif kanat, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

"Milli ve tarihi sorumluluk altındaki ülkücü iradenin iktidar yolunu açmak için MHP'deki haklı değişim talebini dile getiren üst kurul delegelerimiz gerek imzaları, gerek kongremize iştirakleriyle bu taleplerini defalarca ortaya koymuşlardır. Ancak, bazı kesimler tarafından görmezden gelinen, engellenmek istenen bu değişim talebi er ya da geç başarıyla neticelenecek ve ülkücü harekete iktidar yolu açılacaktır. İktidar yürüyüşümüzün önünü kesmeye çalışan kimselere rağmen, bütün ülküdaşlarımıza 4 genel başkan adayı olarak sözümüzdür; bu kutlu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. 4 genel başkan adayı olarak hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek, kurultayımızı en kısa sürede toplayacağız. Biz Türk milletine, MHP genel başkanının seçileceği kurultayımız toplanıp divan seçilene kadar istişare ve karşılıklı güven içerisinde ortak hareket edeceğimizi bildiririz."

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.