Mount&Blade: Warband İçin Sıradışı Tanıtım

Defne Taktak 20.09.2016

Türk yapımı Orta Çağ oyunu Mount&Blade'in "oyun konsolu" versiyonları tanıtımında, oyundaki figürler gerçeğe dönüştü.

Türkiye'de geliştirilen ve dünyada yaklaşık 10 milyon kişi tarafından oynanan "Mount&Blade: Warband"in oyun konsolu versiyonları tanıtımında, oyundaki figürlerin gerçeğe dönüştüğü mizansen büyük ilgi çekti.

Mount&Blade: Warband İçin Sıradışı Tanıtım

10 milyona yakın Mount&Blade oyuncusu var

Dünyada yaklaşık 10 milyon kişi tarafından oynanan, Türkiye'de geliştirilen tüm PC oyunları içinde bugüne dek en yüksek satış rakamını yakalayan Mount&Blade: Warband'in oyun konsolu versiyonları tanıtıldı.

Dijital oyun geliştiricisi TaleWorlds Entertainment, Mount&Blade: Warband’in PlayStation ve Xbox platformlarına yerini alması dolayısıyla Hacettepe Teknokent'te tanıtım toplantısı düzenledi.

Şirketin Genel Müdürü Ali Erkin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin uluslararası oyun piyasasında gururu olmayı başaran Mount&Blade: Warband ile bir ilke daha imza attıklarını ve konsol sürümünü dijital ve kutulu olarak oyunseverlerle buluşturduklarını söyledi. Erkin, oyunu oynayanların sayısının ise 10 milyonu bulduğunu belirtti.

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız da dünya çapında başarılara imza atmış bir firmanın lansmanına ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Mount&Blade: Warband İçin Sıradışı Tanıtım

Oyun deneyimi ete kemiğe büründü

Konuşmaların ardından, oluşturulan Orta Çağ mizanseninde ordular karşı karşıya geldi. Oyuncu Cemal Hünal, temsili olarak kullandığı oyun konsolu ile ordulardan birini kontrol etti. Hünal'ın talimatlarıyla hareket eden, at binen, kılıç kullanan, dönemin kostümlerini giyen oyuncular rakiplerini alt etmeye çalıştı. Oyunda yaşanan deneyimin ete kemiğe büründüğü mizansen ilgiyle izlendi.

Tanıtıma katılanlar da alanda kurulan konsollarla oyunu deneyimleme fırsatı yakaladı.

PC Gamer'ın "Tüm Zamanların En İyi 100 Oyunu" listesinde yer almayı başaran tek Türk oyunu olan Mount&Blade: Warband’in PC versiyonu, dünya çapında 210 ülkede 6 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Mount&Blade: Warband, aynı başarıyı konsol sürümlerinde de sürdürmeyi hedefliyor.

Oyunun konsol sürümü, oyuncuları, 32 kişiye kadar destekleyen çok oyunculu Orta Çağ savaşlarının heyecanına çağırırken, geliştirilmiş görsel efektler, iyileştirilmiş doku detayları ve sesli komut sistemi ile de göz dolduruyor.

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.