Mount Wingsuit

Yasin Abay 30.09.2016

Bu oyun, yüksekten korkuyorsanız sanalda deneyimleyebileceğiniz eşsiz bir heyecan olacak.

Wingsuit Flying olarak bildiğimiz ve bir nevi kanatlanarak yükseklerden kendimizi boşluğa bıraktığımız heyecanlı bir aktiviteden bahsediyoruz. Yeni yeni hayatımıza giren ve insanoğlunun bin yıllardır deneyimlemek istediği ‘uçmak’ eylemini farklı bir boyuta ulaştıran Wingsuit videolarını muhtemelen izlemişizdir. Özellikle birinci kişi kamerasından yakalanan nefes kesen görüntüler ekran başında bile kalbimizi küt küt attırıyor.

Wingsuit deneyimini birçok kişi deneyimlemek ister ama ya gerekli bütçe ya da yükseklik korkusu sebebiyle bu işten alıkonuluyoruz. Bu deneyimi hem daha ucuza hem de yükseklik korkusunu reelde yaşamadan harika bir oyunla yaşayabiliriz. Dikkat: MountWingsuit satışta! Bir sanal gerçeklik oyunu olan Mount Wingsuit, Steam üzerinden sadece 24 TL ile satılıyor. Ninja Whale Studios tarafından geliştirilip yayımlanan oyun 25 Ağustos 2016’da aramıza katıldı. Bir sanal gerçeklik oyunu olarak elbette iyi bir ekran kartınızın olmasına da ihtiyaç duyuyor. 25 adet Steam başarımına ulaşabileceğiniz Mount Wingsuit maalesef İngilizce dışında bir dili desteklemiyor.

Mount Wingsuit

Oyun içinde ise yeteneklerinizi test etmek için 40 farklı seviyede uçuş çizgisi bulunuyor. Keşfedilmeyi bekleyen bu büyük dünyanın içinde paraşüt deneyimiyle birlikte sekiz ayrı wingsuit de giyebileceksiniz. Birçok mücadeleye çekileceğiniz oyunda bir yandan da yaşa savaşı modunda olacaksınız. Oyun her ne kadar sanal gerçeklik oyunu olup VR sistemi gerektirse de bu olmadan da oynanabiliyor.

Mount Wingsuit, bir ay civarı kısa bir sürede oyunu deneyimleyen oyuncular tarafından %86’lık olumlu geri bildirime sahip oldu. İyi bir sisteme ve VR setine sahip herkesin denemesi gerektiğini düşündüğüm oyun için verdiğim puan kesinlikle %99! Neden bu kadar yüksek? Yükseklik korkusu olanlar beni anlayacaktır. Sonunda uçuyoruz!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.