MIT ve Dünyayı Kurtarmanın Peşinde Yapılan Yeni Planlar

Mehmet Berkay Önen 18.05.2016

Dünyayı kurtarmak için sadece 5 milyar dolar lazım!

Şüphesiz, mühendislik ya da bilimle biraz ilgiliyseniz, MIT’nin (Massachusetts Institute of Technology) adını en az birkaç kez duymuşsunuzdur.

Kimilerine göre dünyanın en iyi üniversitesi, kimilerine göre de mühendisliğin mabedi olarak kabul edilen MIT, giderek daha da dibe batan dünyamızı kurtarmak için eşi benzeri görülmemiş bir kampanya başlattı.

Dünyayı kurtarmak amacıyla planladıkları çalışmaları gerçekleştirebilmek için MIT’nin 5 milyar dolar gibi, çok da az sayılmayacak bir paraya ihtiyacı var. Tüm dünyadan insanların dikkatini çekmek ve bağış toplamak isteyen MIT insanları, bu parayla ne yapacaklarını altı ana başlık altında şu şekilde açıklıyorlar;

- Keşif bilimine destek olmak,
- Gezegenimizin sağlığını düzeltmek,
- İnsan sağlığını düzeltmek,
- İnovasyon ve girişimcilik kültürünü geliştirmek,
- Eğitim, öğrenim ve yaşam alanlarına katkıda bulunmak,
- Bir üniversite olarak MIT’nin devamını sağlamak.

Eğer dünyanın geleceğine katkıda bulunmak ve MIT’ye destek olmak isterseniz “Campaign for a Better World” web sitesini ziyaret edebilir ve sizden istenen paranın nerede kullanılacağını ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Yapacağınız yardımlarla kanser tedavisi geliştirme çalışmalarına da destek olabilir ya da küresel ısınmayı durdurabilmek için küçük de olsa bir şeyler yapabilirsiniz. Ayrıca son yayınlanan habere göre MIT, paranın 2.6 milyar dolarlık kısmını şimdiden toplamayı başarmış bile.

Unutmayın; bilimin milleti, dili, ırkı ve cinsiyeti yoktur. Bilim herkes içindir!

Berkay Önen


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.