Milletçe Curling İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Oğuz Taktak 21.08.2016

Curling Federasyonu, 40 kenti curling sporuyla buluşturacak.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu'ndan ayrılarak özerkleşen Curling Federasyonu, 40 kenti curling sporuyla buluşturmayı hedefliyor.

Milletçe Curling İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Türkiye Buz Pateni Federasyonu bünyesinde daha önce sadece Erzurum'da faaliyet yürüten curling'in özerkleştirilerek federasyon haline gelmesinin ardından, bu sporun Türkiye'de yaygınlaştırılması için çalışmalara başlandı.

Curling Federasyonu'nca İstanbul, Ankara, Bursa, Trabzon, Zonguldak, Antalya ve Kocaeli'de sporcu yetiştirilmesi amacıyla curling salonlarının oluşturulması için proje yürütülüyor.

Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, curling'in Türkiye'de hızlı bir gelişme gösteremediğini söyledi.

"Sporu Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı planlıyoruz."

Bu sporun Türkiye'de yaygınlaşamadığını ve sadece Erzurum'da yapıldığını ifade eden Şebin, şöyle konuştu:

"Curling daha önce Buz Pateni Federasyonu altında faaliyetlerini yürütüyordu. Ama son bir kaç aydır kendi başına bir federasyon oldu. Bu süreçten sonra devletimizin bize destekleri olacaktır. Sporu Türkiye'de yaygınlaştıracağız. Kısa vadede 7 kente antrenman salonları olarak, tesis planlıyoruz. Sporu Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Uluslararası başarılar da bu tesislerin yapılmasıyla kendiliğinden gelecektir."

"Hedef, 40 kenti curlingle buluşturmak."

Çalışmalar kapsamında ilk etapta 7 ili curling sporuyla buluşturacaklarını anlatan Şebin, bu illerin İstanbul, Ankara, Bursa, Trabzon, Zonguldak, Kocaeli ve Antalya olacağını dile getirdi.

Şebin, "Bunların en önemlisi Kocaeli. Daha Erzurum'da curling yokken, Kocaeli'de insanların curling'e büyük ilgisi vardı. Yakın tarihte Kocaeli'ye yaptığımız ziyarette de bu ilginin olduğunu kendimiz gördük. Büyük bir ilgi var. İnşallah Kocaeli gibi diğer illerde de bunları yaygınlaştırıp kısa vadede 7 il, uzun vadede de 40 ilde curling'i yaygınlaştırmayı planlıyoruz" diye konuştu.Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.